Reklam
Reklam
Hayatını kızına adadı, yılın babası seçildi!

Hayatını kızına adadı, yılın babası seçildi!

Beykoz Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu öğrencisi, % 98 engelli Nehir Ünver’in babası Timur Ünver ‘Yılın Babası’ ödülüne layık görüldü.

Timur Ünver yürüyemeyen kızı Nehir'e krediyle özel sandalye aldı. Kızını okulun yanı sıra sayısız etkinliğe götüren Ünver ödülünü alırken ağlıyordu

Doğuştan kas güçlüğü hastalığına (konjenital müsküler distrofi) yakalanan iki yaşındaki Nehir...

Kızına ömrünü adamış astsubay bir baba ve öğretmen anne..

Başçavuş olan Timur Ünver ve Çimen Ünver'in, Beykoz Saadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi olan yüzde 92 engelli kızı Nehir ailesi tarafından bir an olsun yalnız bırakılmıyor.

Timur Ünver, kredi çekerek 15 bin liraya satın aldığı özel sandalye kızının hayata tutunmasını sağladı. İki yıldır kızını her gün kendisi okula götürüp getiren, dizi setlerine, konserlere, parklara, tatillere götüren fedakar babanın azmini gören okul yönetimi Timur Ünver'i yılın babası seçti. Nehir de yılın kızı seçildi. Büyük bir sürpriz yaşayan Timur Ünver, gözyaşları içerisinde plaketini okul müdüründen aldı.

Çocuğunun karnesini almak için beklerken, okul müdürü Bekir Sağır tarafından ‘Yılın Babası’ ilan edilen Ünver, gözyaşlarına hakim olamadı. Kendisini bu ödüle layık gören okul yönetimine ve okul aile birliğine teşekkür eden Ünver, “Bu ödül benim için sürpriz oldu. Asıl ödülü sınıf öğretmeni Özlem Gökçe hakkediyor. Çünkü 40 kişilik sınıfta kızım Nehir’in engelli olmasını dert etmeden, fedakarlık örneği sergiledi. Anne ve babası olarak teşekkür ediyoruz.Kızım asla hayata küsmedi. O kadar hayat dolu ki Cem Yılmaz'a yetişecek derecede hazır cevap bir özelliği var. Bugünkü plaketi alınca, yıllardır döktüğüm teri ve tüm yorgunluklarımı unuttum" dedi.

Babasına olan sevgisini ifade eden Nehir ise "Çok mutluyum. Babam beni hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Bazen öğle aralarında bile ziyaretime geliyor. Onu çok seviyorum." diyerek duygularını dile getirdi.

YORUMLAR...