Reklam
Beykoz Fikir Atölyesi'ne start verildi!

Beykoz Fikir Atölyesi'ne start verildi!

Beykoz’a dair sorunların tespit edilerek çözüm odaklı projelerin üretileceği “Fikir Atölyesi” projesine start verildi.

Beykoz Güncel Haber tarafından başlatılan Beykoz’a dair sorunların tespit edilerek çözüm odakli projelerin üretileceği “Fikir Atölyesi” projesi Yöre Dernek Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Beykoz Güncel Haber tarafından “Beykoz’un En’leri 2011” gecesinde gündeme getirilen “Fikir Atölyesi” çalışması Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ile başlatıldı. Beykoz’a dair sorunların tespit edilerek çözüm odakli projelerin üretileceği “Fikir Atölyesi” projesi Yöre Dernek Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Beytaş Teras Cafe’de sabah kahvaltısı eşliğinde gerçekleştirilen toplantıya Beykoz Güncel Haber İmtiyaz Sahibi ve Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap ile Girsunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun, Çankırılılar Dernek Başkanı Samet Çolak, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, Batum Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz, “Fikir Atölyesi” projesin, Yöre Dernek Başkanları ile başlamanın öneminden bahsederek Beykoz’a kalıcı bir eser bırakmayı hedeflediklerini söyledi. Yılmaz konuşmasının devamında şunları söyledi. Biz  sadece Beykoz’da olan biteni aktarmaktan ziyade Beykoz Güncel Haber ailesi olarak yaşadığımız çevreye nasıl katkı sağlarızı da düşünüyoruz. Gazete olarak Beykoz’un sorunlarına çözüm bulmak için aracı olmak, projeler üretmekte bizim görevlerimiz arasındadır.”

“Fikir Atölyesi” projesini yürütecek olan Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap’da proje hakkında bilgi verdi. Proje tamamlandığında çıkan sonucu kitap haline getirerek kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Çap şunları söyledi. “Beykoz’un farklı kesimleri ile bir araya gelerek iki oturumlu toplantılar gerçekleştireceğiz. Bugün olduğu gibi ilk oturumda Beykoz’un sorunlarını konuşacağız. Toplumun farklı kesimleri ile bu toplantıları tamamlandıktan sonra ortaya çıkan sorunlardan oluşan ortak konu başlıkları ile ikinci turu gerçekleştirerek çözümleri konuşacağız. Gerektiğinde Beykoz Güncel Haber ofisinde kurulan “Fikir Atölyesi”nde çözüm odaklı projeler üreteceğiz.

Yapılan açıklamaların adından Dernek Başkanlarına tek tek söz verilerek Beykoz’a dair genel sorunlar masaya yatırıldı.

YORUMLAR...