Reklam
Reklam
Paşabahçe Spor Kulübü moral depoladı

Paşabahçe Spor Kulübü moral depoladı

Paşabahçe Spor Kulübü düzenlediği dayanışma yemeği ile moral depoladı.

Cumhuriyetköy Green Park'ta gerçekleşen akşam yemeğinde kulüp yöneticileri ve Paşabahçe Spor Kulübü'ne gönül verenler bir araya gelirken, eğelence geç saatlere kadar sürdü.

Dayanışma yemeğine CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi başta olmak üzere, TFF Yönetim Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, birçok spor kulübü başkanı ve yöneticileri, dernek başkanları ve muhtarlar katıldı.

Gece Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Halidun Soytürk'ün açılış konuşması ile başlarken, sırası ile TFF Yönetim Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ve CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi birer konuşma gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını yapan Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Halidun Soytürk: İlçemize Türkiye Şampiyonluğu hediye eden Paşabahçe Spor Kulübü U-16 takımımız bize büyük gurur yaşattılar. Öncelikle onlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Aramızda değerli katılımcılar var, başta onlar olmak üzere kulübümüze destek veren, yanımızda olan tüm dostlarımıza teşekküür ediyor iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez’de yapmış oldığu konuşmasında “Ben 6 sene Beykoz, 4 senede Paşabahçe'de oynadım. Papaz toçuluk dönemimde de Yeniköy'de oynadım. Çok keyifli günlerdi. Abilerimi ve arkadaşlarımı şu an burada görüyorum.” diyerek sporun öneminden bahsetti.

Ali Düşmez konuşmasının devamında şunları söyledi; Sporu büyük bir çimento ve toplumun vazgeçilmezi olarak görüyorum. Spor hangi renkten hangi ırktan hangi partiden olursa olsun kucaklaştırıyor. Benim, bir memur çocuğu olarak sporda ve okulda hedeflerim vardı ve bu hedefime spor sayesinden ulaştım. Bu gece burada olmaktan çok mutluyum. Bir sporcunuz olarak bana destek verdiniz şimdi destek sırası bende. Tüm amatör spor kulüplerine destek vermeye gayret ediyoruz. Paşabahçe'nin zirveye oynadığı günleri vardı ve camia olarak o günleri özlüyor ve istiyoruz. Paşabahçemizi seviyorum.

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ise şöyle konuştu: “Beykoz denilince hemen geliyorum ama hele hele Paşabahçe Spor Kulübü'nden davet alınca koşa koşa geldim. Böyle güzel spor dolu bir ortamı teneffüs etmek gerçekten çok güzel. Biraz önce geldiğimde sayın başkana "Paşabahçe Spor Kulübü 1. ligde olmadı mı" dedim. "hayır" dedi. "O zaman 2. ligdeydi" dedim. Yine "hayır, 1. ve 2. de olmadı" dedi. Sporla ilgili olmadım çok fazla ama ünü o kadar fazlaki hafızamda yer etmiş 1. ligde olduğu aklıma kalmış nedense. Babamın 60'lı yıllarda babamın toto kağıtlarında Paşabahçe ismini hatırlıyorum. Paşabahçe Spor Kulübümüzü seviyorum, kulübümüz için üzerimize düşen bir şey varsa seve seve yerine getirmeye hazırız.” dedi.

Not;Haber ve fotograflar için beykoztr gazetesine teşekkür ediyoruz

YORUMLAR...