Reklam
Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu yenilendi

Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu yenilendi

Beykoz’da başlatılan eğitim atağı kapsamında yenilenen Göksu Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu törenle hizmete açıldı. 

İlköğretimden üniversiteye kadar her gün yeni bir projenin başladığı Beykoz’da yenilenen okullar bir bir eğitim hayatına katılıyor.

24 derslikli Göksu Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu’nun açılışı ve eğitim-öğretim yılının kapanış töreni birlikte gerçekleşti.  

İstanbul İl Özel İdaresi, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yenilenen okul, pırıl pırıl sınıfları, bilgisayar laboratuarı ve çok amaçlı salonuyla öğrencilere teslim edildi.

Okulun açılışı ve eğitim-öğretim yılının kapanışı dolayısıyla düzenlenen törende Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Okul Müdürü İbrahim Altun, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

Törende yaptığı konuşmada ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için eğitime her zamankinden daha fazla önem verildiğini söyleyen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ilçedeki tüm okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için projeler geliştirdiklerini ve böylece eğitimde kalite ve başarının artmasını hedeflediklerini söyledi.

Öğrencilerin başarısı ve geleceğe daha donanımlı hazırlanması için kaymakamlıkla ele ele çalıştıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise : “Tüm okullara yaptığımız yardımlar artarak devam edecek, bu yardımların karşılık görmesi bizleri mutlu ediyor, ilçemizin eğitim, kültür ve turizm kenti olması için önemli adımlar attık, güzel yarınlar için eğitime desteğimiz sonsuzdur “ şeklinde konuştu.

Eğitim-öğretim yılı kapanışında öğrenciler halk oyunları gösterileri sergilediler ve şiirler okudular.

Ayrıca törende Başkan Çelikbilek’e eğitime katkıları dolayısıyla plaket takdim edildi. 

 

YORUMLAR...