Reklam
Reklam
İncirköy 'Anında Hizmet'le güzelleşti

İncirköy 'Anında Hizmet'le güzelleşti

Beykoz Belediyesi, “Anında Hizmet Programı” kapsamında tüm ekipleriyle birlikte İncirköy Mahallesi’ne hizmet götürdü.

Beykoz Belediyesi yaz aylarına yönelik başlattığı “Anında Hizmet Programı” kapsamında tüm ekipleriyle birlikte İncirköy Mahallesi’ne alt yapıdan, asfaltlamaya, temizlikten merdiven yapımına kadar bir dizi hizmet götürdü.

Beykoz Belediyesi Başkan Yücel Çelikbilek’in başkanlığında sabah saatlerinde İncirköy Meydanı’ndan hareketle başlayan çalışmalar kapsamında ekipler gün boyu mahallenin cadde ve sokaklarında hizmet verdi.

Park ve bahçelerin bakımından sağlık taramasına, merdiven imalatından kanal ve sokakların temizliğine kadar çok geniş bir yelpazede yürütülen “Anında Hizmet Programı”nda yaz ayları nedeniyle asfalt ve yol bakımına özellikle önem verildi.  

Yollarda yaz bakımı  

İncirköy’ü güzelleştiren hizmet programında Fen İşleri ekipleri Çukurçayır Caddesi, Ayvalı Dere Caddesi ve Harman Tepe Mevkii’nde asfalt yama çalışması yürütürken Fıstıkaltı Yolu, Çukurçayır Caddesi’nin bazı bölümleri ise onarıma alındı.  

Yine Şehit Eray Karataş Sokak asfaltlandı

Merdiven kaplama ekipleri ise ilçe sakinlerine kolaylık sağlamak üzere Çiğdem Sokak, Derman Sokak ve Dik Çıkmaz Sokak’ta merdiven yapım ve kaplama çalışmalarına başladı. Şehit Eray Karataş Sokak’ın dar olan merdivenleri ise genişletilecek.

Sokaklar temizlendi

Ana cadde ve sokakların süpürge aracıyla yıkandığı çalışmada  ara sokaklar da gezici ekipler tarafından temizlendi. Mahalle sakinlerinin ortak kullandığı, cami ve okul çevreleri de temizlendi, yağışlara karşı yağmuru suyu ve ızgaralar temizlendi.

Mahalle genelinde dik yokuşu bulunan tutmalıklar ise onarıldı.

Bir haftadan buyana mahalle genelinde ot ve çalı temizliği yapan Park ve Bahçeler ekipleri bu çalışmayla mahalleyi güzelleştirirken mevcut parklarda bakım, temizlik ve bitki dikimi yapıldı.  

Çukurcayır Camii bahçesine ilçe sakinlerinin dinlenebilmesi için 4 adet bank koyuldu. 

Sağlık hizmeti de verildi  

İncirköy Meydanı’nda hazır bulunan Gezici Sağlık Aracı, kan şekeri, kolesterol ölçümü, göz taraması gibi hizmetleri kapsayan 7 farklı tetkikle mahalle sakinlerine koruyucu sağlık hizmeti verdi ve mevsimsel hastalıklar hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.   

YORUMLAR...