Reklam
Reklam
Çatıya merdivene çıkarak bu işler olmaz!

Çatıya merdivene çıkarak bu işler olmaz!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çubuklu Beşevler ile ilgili konuştu. “Asla vatandaşın zararına kararlar almayız”

Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Başkanı Yücel Çelikbilek'inde hazır bulunduğu ilk oturumda CHP Grup Başkan Vekili Hayrullah Usta'nın Çubuklu Beşevler mevkiinin son durumu ile ilgili sormuş olduğu sorulara cevap verildi.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yönetildi. Açılış ve yoklama ile başlayan ilk oturumda gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta Çubuklu Beşevler ile ilgili son durumu öğrenmek amacıyla Belediya Başkanı Yücel Çelikbilek’den açıklama istedi.

Beykoz’un zararına karar almayız

Beykoz Belediya Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; Ben Beşevler ile ilgili ne yapacağımı birçok toplantıda orada yaşayan vatandaşlara anlattım. Sizler sakladınız biz saklamadık. Orada dönüşüm olacaksa oradaki vatandaşların evleri yıkılır ama bu anlaşılarak olacak. İnanın orada herkes hakkını fazlasıyla alacaktır. O bölge insanının hepsi bizim hemşerimiz kardeşimizdir. Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz şu an. Önemli olan o bölgeyi proje kapsamına almamızdır. İster kendimiz ister İBB hiç fark etmez, o bölgede değişim başlayacak ve o halkımız bu durumdan çok memnun olacaktır. Bugüne kadar Beykoz’da hiçbir Allah’ın kulunu mağdur etmedik.

Biz vatandaşın zararına asla karar almayız

Çatıya merdivene çıkarak bu işler olmaz. Bir olgunluk çerçevesi içinde hareket etmek gerekiyor. Bu belediye bir vatandaşın bile canını yakmamıştır. Çıkıp "en iyisini biz yapabiliriz" diyebilirler ama bu insanlara "evlerinizi yıkacaklar, satacaklar, alacaklar" söylemleri çok ayıp hareketlerdir.

9 mahalleyi neden Özel Proje Alanı yaptık

Beykoz’da hiçbir belediyenin yapmadığını yaptık ve 9 mahalleyi Özel Proje Alanı yaptık. Buradaki amacımız neydi? 1.si Belediye bölgede söz sahibi olsun 2.si Buradaki vatandaşımıza net üzerinden satış yaparak %40’a varan indirim kazansın ve son olarak 3.sü Bu para devletin kasasına gideceğine Belediyemizin kasasına girmesini sağlayarak yine Beykoz halkının menfaatine kullanılmasını sağladık.

İsteyen varsa çağırsın ya da gelsin bilgi vereyim

Özel proj alanları satılmayacak diye millete çıkıp yalan yanlış ifadeler kullanılıyor. Bu belediye bunu nasıl yapar. Bunu yazan basın nasıl böyle yalan şeyler yazar? Bu konuda bilgi almak isteyen varsa çağırın veya gelin bilgi vereyim. Bana bir tane siyasi gelipte sormadı. O siyasinin amacı zarar vermekse o başka bir konu tabi.

Mahallede insanlar çoluğuyla çocuğuyla uyuması gerekirken, gidip mahallede fitne ve fesatla insanları kışkırtıyorlar. O insanlara yazık günahtır. Muhalefet ortaya proje koysun, insanları kışkırtmasın, etrafta "Ben bedava dağıtırım" şeklinde yalan yanlış konuşmasın.

Rüzgarlıbahçe’de, Kavacık’ta yandaşlarıma arsa sattığıma dair iftiralar atıyorlar. Yakında mahkemeler sonuçlandığında her şey ortaya çıkacak ve bu gün o iftiraları atanlar ne diyecek merak ediyorum.

9 mahalle bilgi mektubu göndereceğiz

Özel Proje Alanı’nda ki 9 mahallede yaşayan vatandaşlarımıza bilgi kirliliğini önlemek amacıyla tek tek gerek mektup yolu ile gerekse birebir bilgilendirme yapacağız. 9 mahallenin fiyatını istersek biz belirleriz ama diğer mahallelerde Milli Emlak’ın açıkladığı rakamlarla satış yapılan yerlere haksızlık etmiş oluruz. Adaletsizlik olur. Çifte standart olur .Beykoz’un tamamı Milli Emlak’ın belirlediği fiyat üzerinden satılacak. 9 mahallenin avantajı sadece net üzerinden satış yapılacak.

Vergi Dairsi Kültür Merkezi’nde hizmet verecek

Taşınacak olan Vergi Dairesi’nin bazı birimlerinin Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi giriş katında hizmet vermeye devam etmesi için Belediye Meclisi’nde oy birliği ile karar alındı.

YORUMLAR...