Reklam
Reklam
R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'ne yeni çehre

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'ne yeni çehre

Beykoz R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde son inceleme işlemlerinin ardından tadilat çalışmaları tüm hızıyla başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından yenileme ve güçlendirme çalışmaları yürütülen Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde son inceleme işlemlerinin ardından tadilat çalışmaları tüm hızıyla başladı.

Tadilat kapsamında kapalı alanda birçok değişiklikler yapılıp, bazı yeni alanlar açılması planlanırken, çalışmalara açık yüzme havuzundan start verildi.

Komplekste ilk etapta yüzme havuzu tamamen yenilenecek. Yaklaşık 7 metrelik zemine inilecek ve ardından 30X17 ebadında ana havuz, bir dinlenme ve eğitim havuzu ve yanında da özürlüler için bir başka havuz inşa edilecek. Havuzların tamamen kapalı olacağı belirtildi.

Buradaki işlemin bitimi ile 4 mevsim kullanılacak şekilde üstü kapatılacak olan yüzme havuzundan her kesimden Beykozlular bay-bayan yararlanabilecek. Bundan sonra ana binaya geçiş yapılacak ve spor alanı, tribünler ve çatıda onarım-tadilat işlemi yapılacak. Tesiste bulunan bağımsız bölümler ve birçok spor dalına ait çalışma alanlarında genişletme çalışmaları yapılacak, kimi yerlerde ise yeni alanlar açılacak. Tesislerin çok daha kullanışlı, değişik spor aktivitelerinin de yapılabileceği bir konuma erişmesi hedefleniyor. Havuz bölgesinde devam eden çalışmaların yanı sıra ana salonda basketbol-voleybol ve diğer spor dallarına ait antrenman ve yaz okulu çalışmalarının ise devam ettiği açıklandı. 

YORUMLAR...