Reklam
Reklam
Hoşgörü ve Kardeşlik bu sofrada!

Hoşgörü ve Kardeşlik bu sofrada!

Beykoz Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Sokak İftarları’ yalnızca aynı inançtan insanları değil farklı inanç ve kültürleri de bir araya getiriyor.

Beykoz Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Sokak İftarları’ yalnızca aynı inançtan insanları değil farklı inanç ve kültürleri de bir araya getiriyor. Beykozlu olan Ermeni Çiçekeker ve Değirmencioğlu ailesi her yıl bu sofraya katılarak hoşgörü ve kardeşliğin sembolü oluyor.

Beykoz Meydanı’nda kurulan Sokak İftarı’nda toplumun farklı kesimlerinden 2 bin 500 kişi bir araya geldi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sofrada yerini alan Çiçekeker ve Değirmencioğlu Ailesi, birliğin, beraberliğin, hoşgörü ve kardeşliğin en güzel örneğini sergiledi.  

Ailecek iftara katılan Hermans Çiçekeker: “Bu sofrayı özlem ve hasretle bekliyoruz. Kendi cemaatimizin programını iptal ederek buraya gelmeyi tercih ettik. Beykozlu komşularımızla aynı sofrayı paylaşmak ve böyle güzel bir ortamın bir parçası olmak bizleri memnun ediyor. Bu ortamı sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz” diyor.

Silva Değirmencioğlu ise “Halka açık kurulan bu sofrada komşularımızla hasret giderme ve bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Beykozlular burada dayanışma ve kardeşliğin en güzel örneğini sergiliyor. Burada yalnızca aynı sofra değil aynı duygular da paylaşılıyor. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” şeklinde duygularını dile getirdi.

YORUMLAR...