Reklam
Reklam
Görele Köyünde yaz çiçekleri açtı!

Görele Köyünde yaz çiçekleri açtı!

Beykoz Görele  Köyünde Yaz  Kur’an Kursuna katılan kız  öğreticileri  yaz etkinliği yaptı.

Beykoz Görele  Köyünde Yaz  Kur’an Kursuna katılan kız  öğreticileri  yaz etkinliği yaptı. Öğrenci velilerinin de izlediği programa Beykoz Vaizesi Ayşe Nur Kapusuz  bir konuşma ile katıldı. Cami içinde icar  edilen program, çocukların başarılı sunumu ile  gönüllerde iz bıraktı.

Program, çocukların okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Okunan dua ve  ilahiler coşkuyla dinlendi. Bembeyaz kıyafetleriyle yaptıkları semazen gösterisi beğeniyle izlendi. İstanbul’un fethinin akabinde Fatih Sultan Mehmet ile iki Hristiyan papazı arasında geçen bir olayın  büyük bir başarıyla canlandırıldığı piyeste bir milletin tüccarları dürüst, mahkemeleri adil, gençleri ahlaklı olduğu sürece  o milletin sırtının yere gelmeyeceği mesajı verildi.

Programda İlçe Vaizesi Ayşe Nur Kapusuz  bir konuşma yaptı. Vaize Kapusuz, çocuklarımızın dini ve ahlaki eğitiminin önemini ve bu eğitimde yaz Kur’an kurslarımızın rolünü vurgulayan konuşmasında;  ”Allahu Teala Tahrim suresinin 6.ayetinde ‘Kendinizi ve ailenizi yakıtı taşlar ve insanlar olan cehennemin ateşinden koruyun’,  buyurarak çocuğun dini eğitiminde ebeveynin görevini ve sorumluluğunu beyan ediyor. Bu eğitimin gerçekleştirilmesinde çocuklarımıza Kur’an, namaz, abdest ve diğer ibadetlerin öğretilmesi ve ahlaki, manevi değerlerimizin pekiştirilmesinde yaz Kur’an Kurslarımızın önemli bir yeri vardır. Ebeveyn için ‘çocuğuna bırakacağı en güzel miras olan ahlakın ve dini değerlerin’  mükafatı öldükten sonra arkadan dua eden salih bir evlat vesilesiyle amel defterinin açık kalması olacaktır. Dolayısıyla evlatlarımızın dini eğitimine yapılan yatırım, hizmet ve emek ebeveynler için bir ahiret sermayesidir. Bu sebeple veliler olarak hocalarımızın çalışmalarına her türlü desteği vermeliyiz” dedi.

Programda, Kırk hadisi Arapça metinleri ve manaları ile ezberleyen  öğrencinin  dinlenmesinin ardından kurs öğreticisi Nurhan Kar’ın yaptığı  dua ile program sona erdi.

Programın sonunda bütün öğrencilere hediye dağıtılarak, misafirlere de kek ve meyve suyu ikram edildi.

YORUMLAR...