Reklam
Reklam
Riva'yı Bodrum yapacağız?

Riva'yı Bodrum yapacağız?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ekonomi liğinde sınıf atlatacak Beykoz ile ilgili projelerini anlattı. Milliyet Gazetesine İstanbul' a dair yapmayı düşündüklerini anlatan Kadir Topbaş, Beykoz ile ilgili projelerini de aktardı.

 

 

?Boğaz'a 10 marina yapacağız?

Boğaz trafiğini çözmek için İstanbul Boğazı?nda 10 marina yapacağız. Beykoz, İstinye ve Tarabya Koyu, ilk hedefimiz. Bütün yetkiler alındı. İSPARK yapıp işletecek. Marinacılık çok dar ve çok pahalı. Biz orada daha ucuz hizmet vereceğiz, Böylece deniz kentinde insanlar daha çok tekne kullanır hale gelecek. 104 tane de helikopter pisti yapıyoruz. 4 tanesini yaptık bile. 

?Riva?yı Bodrum yapacağız?

Riva, yapı itibariyle tahrip olmamış bir bölge. İstanbul?un Bodrum?u yapacağız orayı. Ekolojik bir köy haline getireceğiz. Orada büyük arazi sahipleri var, bunlardan biri Galatasaray.

Büyük arazi sahibi şahıs ve tüzel kişiliklerle görüşmeler sürüyor. Oranın daha değerli olacağını arazi sahiplerine anlatıyoruz. Bir sayfiye noktası ve turizm destinasyonu olabileceğini gösteriyoruz. Israrlıyız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Kontrollü bir şekilde yapılaşma devam ediyor. Oradaki maliklerinde bunu benimsemesi, geleceği görmesi lazım. 

 

YORUMLAR...