Reklam
Reklam
Okullara eğitim desteği sürüyor

Okullara eğitim desteği sürüyor

Beykoz Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılında kullanılmak üzere temizlik ve boya malzemesi yardımı yaptı.

İlçedeki okulların 2013–2014 eğitim-öğretim yılı öncesinde hazırlıklarını yapabilmesi öğrencilerin temiz ve ferah ortamlarda eğitim alabilmesi için tüm ilköğretim okulları ve liselerin boya temizlik malzemesi ihtiyacı bu yıl da karşılanıyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan 19 ton iç cephe boyası, 5 ton yağlı boya, sıvı sabundan çöp kovasına, çamaşır suyundan, süpürge ve fırçasına kadar 49 farklı kalemdeki temizlik malzemesi okullara dağıtılmaya başlandı. 

Törene Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Av.Yüksel Baki, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve okul yöneticileri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yayla izinli olduğu için törene katılmadı.

Dağıtım öncesinde kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan “Beykoz Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. İlçe Milli Eğitim için yapılan bütün yardımları kabul edeceğiz. Benim bir ricam daha var. Badanacı için yardım bekliyoruz. Badanaları da belediyemiz yaptırsın. Ben 1 buçuk senedir buradayım ve Beykoz Belediyesi’nden çok memnunum. Ne zaman yardıma ihtiyacımız olsa yardım ediyorlar. Huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim.”

Yücel Çelikbilek: Beykoz’da okullaşma anlamında ciddi atılımlar oldu

Daha sonra konuşma yapmak için kürsüye gelen Yücel Çelikbilek, havanın sıcak olmasından dolayı fazla konuşmayacağını ve kısa bir konuşma yapacağını söyledi. Başkan Çelik bilek konuşmasında “Bu çalışmayı geldiğimizden beri yapıyoruz. 5 senedir talepler doğrultusunda yardımlarımızı yapıyoruz. Bütün arzumuz Beykoz’daki çocuklarımızın temiz bir şekilde okullarda eğitim alması. Bazı okullara gittiğimiz zaman, alınan boya malzemelerinin kullanılmadığını görüyoruz. Buradan rica ediyorum. Lütfen bu malzemeleri kullanın. Eğer kullanmayacaksanız, biz bunları başka yerlerde başka hayır işlerinde kullanalım. Gönül ister ki okullar kapanır kapanmaz, biz gidelim ve bu okulların bütün eksiklerini yerine getirelim. Maalesef imkânlarımız kısıtlı. Bu 5 senelik süreçte Beykoz’da okullaşma anlamında ciddi atılımlar oldu. Okullarımızın çoğu yenilendi ve depreme hazır hale getirildi. Yeni okullar yapıldı. En son Şahinkaya’daki 140 dönüm yerin tahsisi yapıldı. Çubukludaki projemiz hazırlandı ve işleme konulmayı bekliyor. Beykoz’da okullaşma oranı diğer ilçelere göre, arazi sayısının fazla olmasından dolayı yerimiz var ama okul yapmakta eksik kalındı.4+4+4 sisteminden sonra, sistemin oturacağını düşünüyorum. Belediye olarak başarılı öğrencileri ödüllendiriyoruz. Bu yıl da üniversite sınavında başarılı olanları ödüllendirmek istiyoruz. İlçe Milli Eğitim’den isteğimiz bu öğrencileri bize iletmeleri. Türkiye’nin en önemli problemi eğitim. Bu problem gün geçtikçe azalıyor.2013-2014 Eğitim Öğretim yılı şimdiden ilçemize hayırlı olsun diyor, hepinize başarılı bir yıl diliyorum.” dedi.

Süleyman Erdoğan: Cam bölümünü seçen öğrencilere burs vereceğiz

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten sonra konuşma yapmak için Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan geldi. Kaymakam Süleyman Erdoğan “Başkanımıza ve ekibine binlerce kez teşekkür ederim. Okullarımız için büyük bir sorundur boya, temizlik malzemesi ihtiyacı. Burada gördüğüm kadarıyla yıllardır gelenek halinde süren bir yardım var. Okullarımıza bağış alıp almama en büyük sorundur. Bağış almazsan temizlik malzemesi bulamazsın, bağış alırsın bu defa yasaktır diye hesabı sorulur. Bu sorundan belediyemiz okullarımızı kurtarmış durumda. Bugüne kadar okul devletin, cami vatandaşın şeklinde bir algı oluşmuş, bunların hepsi bizim. Vatandaş imkân çerçevesinde okullara sahip çıkacak. Bazı bölgelerimizde belediyelerimiz bu konulara sahip çıkıyor. Beykoz’da bunlardan bir tanesi. Elden gelse de belediyemiz okullarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılasa ama belediyemizin elinden de demek ki bu kadarı geliyor. Eğer badana ve boyasını yaptıracak kimsesi olmayan okullarımız varsa onlar bize müracaat etsinler. Yöneticiliğin yüzde 50 kaynak oluşturmaktır. Yöneticilik az kaynaktan çok iş çıkarmaktır. Çoğu okulumuz eğitim ve öğretim yılı için hazır durumda. Eğitimi çok önemsiyoruz. Maddi durumu az olan öğrenciler bize müracaat etsinler. Meslek lisemizin cam bölümünü seçen öğrencilere burs vereceğiz. Amacımız öğrencilerimiz, gençlerimiz heba olmasın, yeteneklerini kabiliyetlerini keşfedelim, çocuklarımızın sokaklarda kaybolmasın. Çocuklarımıza sürekli sahip çıkmalıyız. Bu konuda muhtarlarımızdan, derneklerimizden öneri bekliyoruz.” dedi.

Daha sonra Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Yücel Çelik bilek boya ve temizlik malzemesi dağıtıma yardım ettiler.

YORUMLAR...