Reklam
 Yavuz Beykoz Güncel'in sorularını yanıtladı!

Yavuz Beykoz Güncel'in sorularını yanıtladı!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz Güncel’in sorularını yanıtladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz Güncel Gazetesi muhabiri Kerem Sezer’in sorularını cevapladı. CHP İlçe Başkanlığı makam odasında gerçekleştirilen röportajda Beykoz’un sorunları ve çözümler ilk ağızdan anlatıldı. 2B mağdurlarının her zaman yanında olacaklarını söyleyen Bahadır Yavuz Beykoz’un bir diğer en önemli sorunun ise ulaşım ve otopark olduğunu ifade etti. Kadın ve gençlere önem vereceklerini söylerken 2014 yerel seçimlerinde %40 oy beklediklerini vurguladı.

İşte CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a yöneltilen sorular ve cevaplar;

2B büyük bir sorun. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

2B ile ilgili sorunda sosyal devlet anlayışı uygulanmalı. CHP olarak biz insanların barınma hakkına hiçbir zaman karışmayız. Görele Köyü olaylarını duyduk ve çok üzüldük. Bizim bu olaylar hakkında hiçbir duyumumuz olmadı. Görele halkı demokratik haklarını kullanmıştır. Eylemlerde bize ihtiyaçları olduğu zaman biz onların yanlarındayız. Bu sadece Görele halkı için değil, bütün Beykoz için geçerlidir. Bizi destek için aradıklarında biz her zaman onların yanlarında oluruz. 2B de durum gerçekten çok vahim. Orada 2 kez iftar verilmiş, halk bu iftarlara katılmamış. Benim hiçbir partilim bu olayların içinde olmamıştır. Benim grup başkanvekilimi suçladılar ama benim grup başkanvekilim de bir insandır ve oranın insanıdır. Benim grup başkanvekilim eğer Görele’li olupta farklı bir mahallede bu işi yapsaydı dedikleri doğruydu. Benim grup başkanvekilim de Görele’li ve 2B mağduru. Biz Görele’ye Sayın Akif Hamzaçebi’yi getirdik. Kendisi orada söyledi. AK Parti bir kanun teklifi getirsin biz destek veririz dedi. CHP kanun teklifi versin, onlar destek versin. Siyasette rant olmaması lazım. Bu konunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Biz CHP olarak tüm 2B mağdurlarının yanındayız. Biz hiçbir zaman eylem kararı almayız. Alınan eylem kararlarının destekçisi oluruz. Beykozlu huzurlu değil. Beykozlu sürgüne zorlanıyor.

Beykoz’da gördüğünüz sorunlar nelerdir?

1994’ten beri başta olan zihniyet Beykoz’un hiçbir köklü çözüm üretmemiştir. Her türlü iktidar olanaklarına rağmen imar, ulaşım, otopark gibi sorunlar hızla artarak sürmektedir. Kendi çocuklarını danışman yapan yöneticilerimiz zamanında işsizlik Beykoz’da patlama yapmıştır. Beykoz’da trafik çok büyük bir sıkıntı. İmar durumları yok ve halk perişan bir halde. Vatandaşlarımız çerçeve değiştiremiyor, boya bile yapamaz durumdalar. AK Parti 20 yıldır yerelde, 10 yıldır da devletin başında. Bu sorunları çözemezler mi? İsteseler çözerlerdi ama çözmek gibi bir niyetleri yok. Trafik başlı başına bir sıkıntı. Beykoz Meydanı’nı düzeltiyoruz dediler, bu sefer trafiği daha kötü hale getirdiler. Rica ediyorum bu trafik sorununa bir çözüm bulsunlar. Beykoz trafiği 3 tane marketin elinde. Araçlar yığılıyor ve trafik kitleniyor. Ben belediyeyi anlamakta güçlük çekiyorum. O kadar zabıtası ve memuru var, buralara düzenleme yapabilirler. Mal giriş ve çıkışları gece 10 gibi yapılabilir. Gündüz bu iş yapılmaz.

Beykoz’da otopark başlı başına bir sorun. Beykoz’da mevcut yerlerde kapalı otoparklar yapılabilir. Ne yazık ki belediyenin bu gibi sorunları çözmeye niyeti yok. Esas çözüm bunlar. Belediyeye gelmişler ama 5 senedir ne yapmışlar. Kendi binaları dışında yaptıkları gözle görülür bir şey var mı ? Ben bu belediyenin bıraktığı bir eser göremiyorum. Biz 2014 seçimlerinde başa gelirsek, halkımız eserleri o zaman görecek.

Ulaşım başlı başına bir sorun. Deniz ulaşımından istenilen ölçüde yararlanılamıyor. Otobüslerde sıkıntılarımız var. Eski otobüsler bize gelir, yeni otobüsler başka yerlere verilir. Beykoz anakent tarafından da itilmiş durumda. Biz de diğer belediyelere sağlanan imkanları görmek istiyoruz. Beykoz’da gençler için yapılmış hiçbir şey yok. Gençlerimiz farklı farklı grupların  pençelerine düşmüş durumdalar. Gençlerimize kucak açsınlar. Belediye de her türlü imkan var ve bu imkanlardan gençlerinde yararlanmasını sağlasınlar. Gençlerimize kurslar açsınlar. Anadolu Feneri ve Poyrazköy balıkçılık köyüdür. Oradaki insanlar okula gidememekte. Yazın kurslar açsınlar.

CHP Beykoz’da neler vaat ediyor ?

CHP Beykoz’daki yaşam standardını arttıracak projeler üretmekte. Denizcilik ve deniz turizmini canlandırmak istiyoruz. Her tarafımız denizlerle çevreli. Eski Rakı Fabrikası’nın oradan çıkabilecek bir marina. Yatların tamirinin yapılabileceği bir yer. Biz Beykoz olarak deniz turizminden çok büyük pay elde edebiliriz. Biz bir denizci kentiyiz. Neden denizcilik üniversitesi Beykoz’da yapılamıyor. Bizim lisemizde okuyan gençlerimiz mezun oldukları zaman burada okuyabilsinler. Dardanel ve başka büyük firmalarla görüşülebilir, o firmalardan buradaki üretime katkı vermesi sağlansın. Tutulan balıkların işlenmesi burada yapılsın. Hem işsizliğe önlem alalım hem de buradan kazanılacak gelirlerle yurtdışında söz sahibi olalım. Fabrikalarımız kapatıldı. İşsizlikte büyük bir patlama yaşadık. Seracılıkla ilgili çalışmalar yapalım. Sera atölyeleri kuralım. Belediye sanayi olarak hiçbir hamle yapmamış. Belediye bunların önünü açmamış. Cam kültürü ile ilgili şimdi projeler yapılıyor ama bu konuda çok geç kalındı. Üniversite sayımızın artması gerekiyor. Bu sayede Beykoz’da hareketlensin, kültür kaynaşması olsun. Kültür kaynaşması sayesinde Beykoz’da gelişsin. Beykoz’da işsizliğin önüne geçemezsek 250 bin nüfus kalmayacak ve gün geçtikçe bu sayı eriyecek. 2014 seçimlerinde biz seçimi kazanacağımıza inanıyoruz ve kazanır kazanmaz bu projeleri yapmaya başlayacağız.

Belediye başkan adayı ne zaman belli oluyor ?

İnanın bende ne zaman belli olacak bilmiyorum. 12 tane aday adayımız var. Bu arkadaşlarımızın hepsi çok değerli, hepsi çok cesaretli arkadaşlarımız. Beykoz’da başkan aday adaylığı kolay bir görev değil. Buna cesaret, özgüven çok önemli. Hepsi arazide ve çalışıyorlar. Devlet memurları yasası ile ilgili çıkacak bir aday adaylığı sürecide var. Şu an devlet memuru olup, başkan adaylığı düşünen arkadaşlarımızda olabilir. 2 Eylül itibari ile bana gelen genelgeye göre ben dosya alamayacağım. Keşke bu kararı bir an önce açıklayabilsek. Biz diğer partiler gibi atama yoktur. Her şey seçimle belirlenir. Örgütümüze sorulacaktır. Kamuoyunda mahalle çalışmalarımız yapılacaktır. Bütün yoklamalar sonucu bizim adayımız belirlenecektir.

CHP Gençlik ve Kadın Kolları bu seçimde daha aktif yer alacak mı ?

Biz bu seçimi gençlik ve kadın kollarının yapacağı çalışmalar ile kazanacağımıza inanıyorum. Gençliğin ve kadının olmadığı hiçbir yerde başarı olmamıştır. Bu evde de böyledir, hangi iş adamı veya siyasetçiye bakarsanız her zaman arkasında hanımı vardır. Kadınların desteği olmazsa hiçbir erkeğin başarılı olacağına inanmıyorum. Gençliğimize çok güveniyorum. Bizim parti olarak gençlik ve kadın kotamız var. Biz onlara çok güveniyoruz. Biz sadece bu seçimlik buraya gelmedik. Seçimi kazanırsak 20 -30 yıl buradayız. Biz bunun planını yapıyoruz. Biz 5 yılı değil geri kalan yılları düşünüyoruz. Gençlerimizi yetiştireceğiz. Başkan adayım kim olursa olsun yanında gençlerden kurulu bir ordu olacak.

CHP Beykoz’da yüzde kaç oy bekliyor?

Beykoz’da oy oranımız kesinlikle yüzde 40’ın altında olmayacak. Yüzde 40’ın üstünde bir oy olacağız. AK Parti çok iyi çalışsın. Ben bu seçimi çok farklı kazanacağıma inanıyorum. En az 8 bin, 10 bin farkla kazanacağıma inanıyorum. Bu kadar iddialıyım. Hiçbir korkumuz yok, yüreğimiz temiz ve caddeye çıktığımız zaman hiçbir eksiğimiz yok. Bütün aday adaylarımla, örgütümle biz bu seçimin adayı değil, favorisiyiz. Farklı bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Şunun sözünü veriyorum; Beykoz’da girmedik ev, sıkmadık el bırakmayacağım.

Gençliğe çok önem verdiğinizi söylediniz. Beykoz’da gençler çok önemli. Gençlerle ilgili planlarınız var mı?

Gençlik geleceğimizdir, öncelikle eğitim ve işsizlik problemlerinin çözümüne yönelik projeler ile gençlere destek vermeliyiz. Gençleri sokak köşelerinde, kötü emeller besleyen kişilerden kurtaracak sosyal projeler içinde olacağız. Ben bu konuda Beykoz’a nasıl faydalı olabilirim diye, Bahçeşehir Üniversitesi siyaset okulunda siyasi dersler aldım.5 ay kurs gördüm. Bu birikimlerimizi ve belediyecilikte çalıştığım tecrübeleri Beykoz’a aktaracağım. Belediye neden gençlerle ilgili yaz kursları açmıyor. Bu konuda hiçbir çalışma yapmadılar. Gençler için hiçbir program yapılmıyor.2014’te gelir gelmez projelerimizi hayata geçireceğiz ve gençlikle ilgili projeler hayata geçecek. Her gittiğim yerde gençlik kolu başkanım yanımda. Beykoz’da köylerimize ziyaretler yaptık. Maalesef gençlerimizle ilgili hiçbir aktivite yapılmıyor. Gençlerimize değer verilmiyor ama inşallah seçimleri kazandıktan sonra bunun uygulayıcısı biz oluruz. Eğer ki gençlerimizi spora yönlendirirsek esrar gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarız.

Ben spora çok önem veren birisiyim. Yenimahalle’ye gittim ve oradaki çocuklarımız başarısını gördüm. Çok kötü bir durum var ortada. Hocalarımız kendi imkânları ve bütçeleri ile karşılamışlar. Beykoz Belediyesi isterse Beykoz Konakları, Acarkent ve büyükşehiri sahaya sürebilecek güçleri var. Bir kere başkanımız sporu çok sevmeli. Beykoz Spor Kulübü’nün durumu ortada. Bu kulüp zamanında bütün liglerde varken, şimdi ortada yok. Ucube bir binamız var. Ben bir ilçe başkanı olarak değil, bir Beykozlu olarak şunu isterdim. Belediyemiz belediye binasından önce, spor kulübünün binası yapılmalıydı. Belediyenin bununla ilgili bütçesi var. İzin filan demesinler, nasıl ki Beykoz Meydanı tarihi camimiz yenilendi, aynı şekilde bu binamızda yenilenebilir. Biz gelir gelmez o kulüp binası yapılacak ve orası yenilenecek.

YORUMLAR...