Reklam
Reklam
Beykozlu Giresunlular şehitlerine koşuyor!

Beykozlu Giresunlular şehitlerine koşuyor!

Beykozlu Giresunlular, Afyonkarahisar'ın İsçehisar ilçesinde bulunan Giresunlu Şehitleri’ne gidiyor.

Türkiye'nin tek il şehitliği olan Giresun Şehitliği'ni ziyaret etmeye hazırlanan Beykozlu Giresunlular Derneği Afyon'a gidiyor.

Beykozlu Giresunlular Derneği, 28 Ağustos günü Afyonkarahisar'a doğru yola çıkacak. Afyon'daki Türkiye'nin tek il şehitliği olan Giresunlular Şehitliği'ni ziyaret edecek olan Beykozlu Giresunlular tüm Beykozlulara davet ediyor. 28 Ağustos Çarşamba saat 21.00'de hareket edilecek olan gezi boyunca ulaşım ve yemek ihtiyaçları dernek tarafından karşılanacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hasan Karakaya “Herhangi bir işgal ve istila haricinde, vatan topraklarını müdafaa etmek amacıyla Giresun’dan kalkıp çeşitli mücadelelerle Afyon’a ulaşan ve burada düşmana kahramanca karşı koyarken şehit olan vatansever memleket evlatları Giresun’un ve Giresunlunun tarihe verdiği birer cevaptır. Bağımsızlığı ve özgürlüğü her değerin üzerinde tutan; işgale, tutsaklığa ve sömürülmeye karşıcanlarını seve seve ortaya koyan bu yiğitlerin tavrı, Giresunlunun varolma mücadelesinin bir özetidir. Bu nedenle bu tür gezilerin çok gerekli olduğunu, bunun vatan sevgisini ve birlik beraberlik duygularını güçlendirici bir etkisi olacağını düşünüyoruz.” dedi.

 

Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk’de yapmış olduğu açıklamada “Bu ziyaretleri, geleceğimiz ve vatanımız hakkında bir muhasebe yapmamız için gerekli bir fırsat olarak gördüğümüzden, bütün Giresunlu hemşerilerimizin Afyon’daki şehitlerimizi her yıl bir kez ziyaret etmelidir." diyerek Şehitlik Ziyareti'ne katılmak isteyen Beykozluların 0532 364 22 87 numaralı telefondan bilgi alabileceklerini söyledi.

YORUMLAR...