Reklam
Kavacık trafiği nihayet çözüme kavuşuyor!

Kavacık trafiği nihayet çözüme kavuşuyor!

Beykoz Kavacık meydanından son yıllarda oluşan trafik sıkışıklığı nihayet çözüme kavuşturuluyor.

Beykoz Kavacık meydanından son yıllarda oluşan trafik sıkışıklığı nihayet çözüme kavuşturuluyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Kavacık Kavşağı’na kalıcı çözüm getiriliyor.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluğun yaşandığı Kavacık Kavşağı’na yönelik trafik düzenlemesi istimlâk çalışmalarının ardından yeniden başladı.  Trafik düzenlemesi kapsamında yeni alternatif yollar üretilirken tek yöne inen ve güzergâhı değişen yollar da olacak.

Çalışmalar tamamlandığında Kavacık Kavşağı tam tur dönüşe kapatılacak. FSM köprüsünden gelerek Kavacık istikametine giden araçlara Acarlar Yolu istikametinde yapılan üst geçitten dönüşle Beykoz yönü ve Kavacık’a geçişleri sağlanacak.

Çavuşbaşın’a gidiş tek yön olacak.  Yine bu yönden gelen araçlar yeni üst geçitten Kavacık ve Beykoz istikametine bağlanacak.

Beykoz’dan FSM Köprüsü ve Anadolu Yakası yönüne gidecek araçlar Kavacık Mezarlığı’nın yanındaki eski yolu takip edecek.

Getirilen çözümler neticesinde Kavacık Kavşağı yeni ve daha büyük bir meydana kavuşacak.

Konu ile ilgili Beykoz Güncel’e konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun ’Yıllardır sorun olan bu alan, sonunda giderilmiş olacak. İstimlak çalışmaları başladı. Bu yapılan çalışma ile Kavacık trafiği rahat bir nefes alacak’ dedi.

YORUMLAR...