Reklam
Reklam
Beykoz 20 yıl sonra profesyonel ligde!

Beykoz 20 yıl sonra profesyonel ligde!

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, 20 yıl sonra profesyonel liğde olmayı hedefliyor.

Beykoz İlçesinde Bayan Voleybolu 1980'li yılların sonunda zirve yapmış ve o dönem Sümerbank Beykozspor olarak Liglere katılan Beykozspor'un Bayan Voleybol Takımı ilçeye ayrı bir heyecan getirmişti. Bu andan sonra yıllarca altyapı takımları ile lige girebilen ilçe kulüpleri çok uzun bir dönemin ardından A Bayanlar düzeyinde Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak lige katılım sağlamakta. Beykoz İlçesinde voleybol branşı ile liglere katılan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, bu sezon ilk kez katılacağı A Takım düzeyinde transferlerine devam ediyor…

Bütün yaş kategorilerinde liglere girme düşüncesindeyiz

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımlar Baş antrenörü Bektaş Durmaz takım olarak gelinen noktayı içeren açıklamalarda bulundu; “Geçtiğimiz sezona göre 2013–14 sezonuna her yaş kategorisinde katılmayı düşünüyoruz. İlçede voleybol sporunun yeniden üst seviyeye taşınabilmesi için ciddi bir çalışma başlattık. Gerçekleştirdiğimiz Voleybol Okulu ile geleceğe dönük çok sağlam bir yapılanmaya da gittik. Uzun vadeli bir çalışma başlattık, bunun meyvelerin hem kulübümüz hem de Beykoz Voleybolu olarak fazlası ile alacağımızı söylemek isterim. Bütün yaş kategorilerinde liglere girme düşüncesindeyiz. Bu düşüncemiz ile sporcularımız her aşamada tecrübe kazanarak bir üst yaş grubuna öyle çıkacaktır.” diye konuştu.

Beykoz’u 20 yıl sonra profesyonel ligde temsil etmek istiyoruz

“Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayanlar A takımını oluşturma çalışmalarımız devam etmekte. Belirli günlerde antrenmanlarımız ise başladı. Çok kaliteli bir kadro oluşturmaktayız. Amacımız Deplasmanlı Bölgesel Ligden bir üst lige yani TVF Kadınlar Voleybol 3.Ligine çıkabilmek. Biz kurduğumuz kadro ile Voleybol camiasına ayrı bir hava, renk katacağımız düşüncesindeyiz. Kurmakta olduğumuz kadrodaki oyunculara bakıldığında gerçekten de çok yetenekli ve de tecrübeli isimleri görmek mümkün. İşte tecrübeli isimler ile genç yetenekleri aynı amaç doğrultusunda bütünleştirip, tam bir takım ruhu ile lige katılım sağlayacağız. Su an itibari ile oluşturduğumuz takım kadrosunda sporcularımızdan bir tanesi yıldızlar ve Gençler kategorisinde milli olmuş bir sporcu, 3 oyuncumuz 2. Lig tecrübesine sahip, bir oyuncumuz 3. Lig tecrübesi olan bir oyuncu. Transfer çalışmalarımız devam etmekte. Kulüp Başkanımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu’u kadro oluşturulmasında bize tam destek vermekte. Bizde takım olarak bize verilen desteği boşa çıkarmayarak bir üst lige çıkıp Beykoz’u 20 yıl sonra profesyonel ligde temsil etmek istiyoruz.” şeklinde konuşan Durmaz, antrenman programlarının resmi olarak ise 1 Eylül tarihinde tam randımanlı olarak başlayacağını açıkladı.

A Takım düzeyinde transferlere devam ediyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu; "Bilindiği üzere Voleybol Branşımızda liglere her yaş kategorisinde girme düşüncesindeyiz. Voleybol Takımlar Baş Antrenörümüz Bektaş Durmaz Hocamızın sunduğu A Takımın oluşturulması yönündeki projeye onay verdik. Şu anda transfer dönemi devam etmekte. Voleybol A Bayanlar Kategorisinde çok uzun yıllar önce Beykozspor liglerde yer almıştı. Maalesef 20 yıl kadar önceye giden bu görüntü yıllar içerisinde yok oldu. Bizim zaten Voleybol Bayan Branşında altyapı takımlarımız mevcut idi. A Bayan Takımı kurarak ilçede özellikle genç kızlar, çocuklar nezdinde bu sporu üst seviyeye taşıyacağımıza inanıyoruz, bu sporu bir cazibe, çekim noktası konumuna taşıyabileceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Bu arada Beykoz Bld.GSK Voleybol Takımlarında Bektaş Durmaz’ın yardımcılığını Aykut Aydın yapacak. 1 Eylül Pazar Günü Saat 14.00 de gerçekleşecek olan yeni sezon açılışına ise Beykozlular davet edildi. Recep Şahin Köktürk Spor Salonundaki açılış etkinliğine kulübün voleybol takımlarının tüm sporcuları iştirak edecek. Lige iddialı bir kadro ile girecek olan takım en son olarak Es Voleybol Takımından Hazal Elitaş ve Nur Artukoğlu, Kadıköy GSK’dan Şeyma Avşar’ı kadrosuna dahil etti.

BEYKOZ BLD.GSK / MEDYA İLETİŞİM

YORUMLAR...