Reklam
Reklam
Öğrendiklerini velileri önünde sergilediler!

Öğrendiklerini velileri önünde sergilediler!

Beykoz Müftülüğü Yaz Kur’an Kursları kapanış programlarında öğrenciler, velileri önünde öğrendiklerini sergiledi.

Yaz Kur’an Kursları, kapanış programları ile renkli görüntülere sahne oluyor. Ortaçeşme Mahallesi Hünkartepe Camii’nde Yaz Kur’an Kursları sebebi ile kapanış programı düzenlendi. Kursa katılan öğrenciler, velileri önünde öğrendiklerini sergilediler.

Akşam namazı sonrası Hünkartepe Camii'nde başlayan, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın da  izlediği programda öğrenciler Yasin-i şerif başta olmak üzere  namaz dualarını başarı ile okudular. İki kız kursiyerin  sunumu ile başlayan programda öğrenciler, ilahiler söylediler, şiirler okudular, dini bilgiler verdiler.

Öğrenci velilerinin dikkatle takip ettiği program sonunda sınavlarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Program sonunda öğrencilerin "Camiyi Seviyorum" ilahisi ilgi ile dinlendi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş program sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu akşam burada çok güzel bir program izledik. Burada gördüğüm bu başarılı çalışmada başta Uzman imam-hatip hocamız Özkan Varlı’yı tebrik ediyorum. Diğer yandan siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum.  Bu çocuklar, bizim geleceğimiz. Bu  kapanış programlarını çok önemsiyorum. Zira bu yaz tatilinde bu kadar öğrenciyi burada tutmak, devamlılık sağlamak kolay bir şey değildir. Özveri ister, sosyal ve kültürel etkinlikler ister. Uzman imam-hatip kardeşimiz bu özveriyi gösteriyor. Ayrıca bu öğrencilerin her biri burada rol aldı. Velilerinin karşısında şiir, okudu, ilahi okudu, dua okudu, dini bir konuda bilgi verdi. Kısaca medeni cesaret gösterdi. Çocuklarımız, kendilerini ifade edebilmeli, topluluklar karşısında konuşabilmesi gerekir. İşte bütün bu faydaları sağladığı için bu tür programların çok değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. Hünkartepe Camii cemaatine camilerine ve hocalarına bu desteği verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Hünkartepe Camii  Uzman imam-hatibi Özkan Varlı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “24 Haziran’da Yaz Kuran Kurslarının açılışıyla birlikte 100 öğrenciyle  eğitime başladık. Camimizde 85  öğrencimiz Kur’an’a geçmeyi başardı. 60 öğrencimizde üç dönem kursa devam etti. Bu nedenle Ödüllü sınava  girmeye hak kazanmıştır. Dönem boyunca yoğun bir şekilde gayret eden öğrencilerimize dönem sonunda 5–10 yaş grubu ve 11–18 yaş grubu diye ikiye ayırarak  sınav yapılmıştır. Bu gün de ilçe müftümüzün ve cami cemaatimizin katılımıyla öğrencilerimizin hazırlamış olduğu duygu yüklü programda,  birincilere  çeyrek altın,  ikinci ve üçüncülerine para ödülü verdik. Ayrıca kursa devam eden bütün öğrencilerimize de katılım belgeleri takdim edilmiştir. Diğer taraftan, Yaz Kuran Kursunda   öğrencilerimize camiyi tanıtmak, sevdirmek ve cami adabını öğretmek için  "Camiye Gel,  Puanları Topla Ödülü Kap" kampanyası düzenlenmiş ve 1500 puana ulaşan öğrencilerimiz ödüllendirilmiştir. Ayrıca yaz Kuran  Kursu öğrencilerimiz ve aileleriyle dönem sonu pikniği yapılmıştır. Her gün ikindi ile akşam arası masa tenisi saati ve her hafta halı saha maçı yaparak öğrencilerle ders dışı sosyal etkinlikler de yapılmıştır”, dedi.

YORUMLAR...