Reklam
Mustafa Ceceli 500 çocuk ve 22 çift için söyledi

Mustafa Ceceli 500 çocuk ve 22 çift için söyledi

500 sünnet çocuğu, 22 yeni çift ve binlerce Beykozlu geceyi Mustafa Ceceli konseri ile eğlenerek geçirdi.

Beykoz’da yaşayan 500 çocuk için sünnet töreni, 22 yeni çift için ise nikah töreni düzenlendi. 500 çocuk, 22 yeni çift ve binlerce Beykozlu geceyi Mustafa Ceceli konseri ile eğlenerek geçirdi. Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen etkinlikte AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar yeni evlenen çiftleri ve sünnet olan minikleri yalnız bırakmadı.

Sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında her yıl geleneksel düzenlenen etkinlikte ilk olarak minikler için şölen yapıldı.  Aileleriyle birlikte alanı dolduran çocuklar kendileri için hazırlanan jönklor, palyaço ve tahta bacak gibi etkinliklerle unutulmaz bir gün geçirdi. Sünnet olan çocukları tek tek tebrik eden ve hediyelerini takdim eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İhtiyaç sahibi 22 nişanlı çift, belediyenin her yıl düzenlediği geleneksel toplu düğün şöleniyle dünya evine girdi. Çiftler, üstü açık otobüsle şehir turu yaparken, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Hz. Yuşa Tepesi’nde mutlu evlilik duasının ardından düğünün yapılacağı Tarihi Beykoz Çayırı’na gelen çiftler için toplu nikâh merasimi gerçekleştirildi. Çiftlerin nikah şahitliğini belediye meclis üyeleri ve dernek başkanları yaptı.

Zehra Akkaya ve Muzaffer Daldaban çifti sahnede evlenirken, çiftin nikah şahitliğini; AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer yaparken nikahı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı.

Çelikbilek; Evlilik Uhud dağı kadar büyük bir sorumluluk

Nikahlardan sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ’Allahtan temennim bütün çiftlerimizin buradan mutlu şekilde ayrılmalarıdır. Bu akitle erkekler Uhud dağı kadar büyük bir sorumluluk yükleniyorlar. Tüm çiftlere hayırlı sevgi ve saygı dolu bir ömür diliyorum. Bizim bir geleneğimiz var. Evlilik cüzdanını erkeğe veriyoruz. O da evliliğin ilk hediyesi olarak eşine bunu hediye ediyor.’dedi.

Külünk: Bu akşam 22 devlet kurduk

Yücel Çelikbilek’ten sonra konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ’ Bu akşam burada 22 devlet kurduk. Çünkü Türk toplumunda aile bir devlettir. Bu akşam 22 çift acıyı ve sevinci bal etmek için bir devlet kurdular. İyi günde zor günde bir ve beraber olmak için imza attılar. Bu resmi imza aynı zamanda bir kader programına merhaba demenin adıdır. Attığınız bu imzalar Anadolu Coğrafyası’ndaki bekamızın sırrı olacaktır. Hepinizi kutluyor ve mutluluklar diliyorum. Ben evlilik cüzdanını hanım kardeşime vereceğim.Dünyada hiçbir kadın  yanındaki eşi  bebek ağlıyor,gece uyanmasın diye onu susturmaya kalkmaz.Bunu Müslüman Türk kadını yapar.’dedi.

Erdoğan: Kursu geçemeyen evlenemeyecek!

Son olarak konuşan Kaymakam Süleyman Erdoğan ‘Bundan sonra evlilik öncesi kurslar düzenleyeceğiz. Bu kurslara müracaat edecekler. Oradan belgelerini alabilirlerse nikâhlarını kıyacağız. Eğer başarılı olamazlarsa, yeniden kursa katılacaklar. Bundan sonra evlilik bu kadar kolay olmayacak.’dedi.

50 yılı aşkın çiftlere evlilik tapusu

Toplu Nikâh Töreni’nde ilçenin örnek çiftlerinden 51 yıllık evli olan İnci,-Şahbender Tekin çifti ile 53 yıldır aynı yastığa baş koyan Gülname-İlyas Şahin çiftine “Mutlu Evlilik Tapusu” ve uzun evliliklerini temsilen yastık ve tam altın hediye edildi.

ABKA KRİSTAL’den çiftlere hediye

Beykoz Belediyesi tören öncesinde her bir çifte 6’şar bin TL değerindeki çeyizlerini de hediye edilirken ABKA KRİSTAL’in sahibi Özcan Yücel tarafından çiftlere cam ürünlerden oluşan birer hediye dağıtıldı.

Nikah töreninin ardından büyük bir alkış eşliğinde sahneye Mustafa Ceceli çıktı. ‘ES’ adlı şarkısı ile konserine başlayan başarılı sanatçı, sempatik tavırları ve enerjisi ile Beykozluları coşturdu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, katılımından dolayı Mustafa Ceceli’ye hediye verdi. Kendisinin de Beykozlu olduğunu söyleyen Mustafa Ceceli, Beykoz’da konser vermenin her zaman kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Özellikle genç kızlar ve çocukların büyük ilgi gösterdiği başarılı sanatçı 2 saat sahneden kaldıktan sonra konserine son verdi.

YORUMLAR...