Reklam
Hızır Yılmaz'dan gövde gösterisi!

Hızır Yılmaz'dan gövde gösterisi!

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Hızır Yılmaz binlerce kişinin katılımıyla resmi başvurusunu yaptı.

CHP’de başkan adayları netleşmeye devam ediyor. Eski  CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır yılmaz Kavacık’taki ilçe başkanlığı dışında hazırlanan platformda CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a adaylık başvuru belgesini verdi.

Akşamüstü toplanmaya başlayan kalabalık ‘Yetiş ya Hızır’ pankartları eşliğinde Hızır Yılmaz’ın kendine özel kemençeli adaylık şarkısı ve türkülerle başvuruyu bekledi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Füsün Sökmez ve belediye başkan aday adayları da törende hazır bulundu.

Bahadır Yavuz: Seçimi Beykoz’da alacağımızın sözünü veriyorum

İlk konuşmayı Bahadır Yavuz yaptı. Konuşmasında Bahadır Yavuz ‘Hangi aday adayımız Belediye Başkan adayı olursa olsun, birlikte çıktığımız bu yolda Belediye’nin anahtarını almadan asla geri dönmeyeceğiz. Seçimi sizinle birlikte alma sözü veriyorum; hayatımın hiçbir döneminde yapmadığım hiçbir şeyin sözünü vermedim ama seçimi Beykoz’da alacağımızın sözünü veriyorum. Hiçbirinizin bundan şüphesi olmasın.’

Füsün Sökmez: Bu seçimi CHP Beykoz’da alacak

Başkan Bahadır Yavuz’dan sonra konuşmayı CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Füsün Sökmez yaptı. Konuşmasına doğma büyüme Beykozlu olduğundan bahseden Füsün Sökmez,konuşmasına şu şekilde devam etti ‘Bizler, beklentileri belirsizliğe, umudu çaresizliğe dönüştüren AKP’nin Beykoz’daki iktidarına sizlerle birlikte son vereceğiz. Katılımcı, çoğulcu, etkin, demokratik, hesap veren bir anlayışı benimseyen, şeffaf, halkına hizmet eden belediyeciliği getireceğiz. Bizi buradan yok etmek isteyen, işimizi, aşımızı elimizden alan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bu seçimi CHP Beykoz’da alacak; bunun için hep birlikte mücadele edeceğiz.”

Konuşmalar ardından adının anılması ile birlikte ilçe başkanlığı binasından çıkan Hızır Yılmaz,kalabalığın arasından geçerek kürsüye geldi. Kürsü önünde annesini gören Hızır Yılmaz, annesine sarıldıktan sonra kürsüye çıktı. Konuşmasına başlayan Hızır Yılmaz ‘Biraz önce annem bir sürpriz yaptı, elini öptüm. Genelde bu tür toplantılara gelmesini ben de uygun görmem, heyecanlanmasın diye istemezdim. 7 yaşında yetim kaldığımızda, adam olmayı öğrenmek babamızdan nasip olmadı ama annemiz bize adam olmayı öğretti. Ben de hayatımın hiçbir döneminde büyüyünce işadamı, belediye başkanı ,milletvekili ,bakan olacağım diye değil, adam olacağım diye söz verdim’dedi.

Hızır Yılmaz: Yoksul ve kimsesiz birini gördüğüm zaman Hızır olmak isterim

Konuşmasında 2B yasası, AK Parti hükümeti ve Yücel Çelikbilek’i eleştiren Hızır Yılmaz "Sevgili dostlarım. Hayatımın her döneminde kürsülere çıktım, konuşma yaptım. İnanın bugün olduğu kadar hiç heyecanlanmadım. 2B yasası hepinizin bildiği gibi sürgün yasası. Bu 2B yasası, Meclis'te tekrar görüşülüp, halkın alacağı oranlara gelmezse Ankara'yı birilerine dar ederiz. Beykoz halkı için bir Rizeli sürgün yasası çıkardı. Başbakan, Beykozlu için 2B sürgün yasasını çıkardı. Allah zehri yaratırsa panzehirini de yaratır. Tayyip Erdoğan'ın Beykozlu için çıkardığı 2B sürgün yasasını yırtıp çöpe atmak için bir Rizeli daha var. O da Cumhuriyet Halk Partisi'nin Aday Adayı Hızır Yılmaz’dır. Unutmayın, zalimin zulmü varsa mazlumun Allah'ı var. Vurguncunun, rantçının, yandaşın AKP'si varsa; yoksulun, kimsesizin, 2B sürgün yasası mağduru Beykozlunun CHP'si var, Hızır Yılmaz'ı var. Sayın Yücel Çelikbilek, Beşevler’de oturan vatandaşlarımızın yerlerine göz koyarken, birilerine rant çekmeyi kafana koyarken, hiç düşünmedin mi oradaki insanları. Beykoz halkı sürgüne tâbi. Direneceğiz, dayanacağız, 2014’te Beykoz Belediyesi’ne sosyal belediyeciliğin bayrağını diktiğimiz zaman, onların Beykoz halkı için çıkardığı bu yasaları bir tarafa atacağız, halkımızın yanında olacağız. Bu uğurda size şeref sözü: Halkın adamı olmaktan başka kimsenin ne adamı olurum, ne de baskısından, sürgününden korkarım."

Görele köyü olaylarına vurgu yapan Hızır Yılmaz ‘ Gezi parkı olaylarında biber gazından kaçanlar camiye ayakkabı ile girdi diye ortalığı ayağa kaldırdılar. Kendileri Görele Köyü olayında camiye ayakkabıları ile girmek zorunda kaldılar.’dedi

Kalabalığı gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Hızır Yılmaz ‘ Bugün proje anlatma günü değil. Bugün dostlarla başkanlık aday adaylık dosyamı başkana teslim edeceğim. Son söz olarak; kesseler başımı kesemem Pir Sultan’ın başını, haksızlıklara karşı kılıcı olurum Hz. Ali’nin, adalet dendiği zaman Hz.Ömer’in adaletidir adaleti, yoksul ve kimsesiz birini gördüğüm zaman Hızır olmak isterim.’

Konuşmasının ardından alkışlar eşliğinde Hızır Yılmaz dosyasını İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a verdi. Daha sonra Hızır Yılmaz, Bahadır Yavuz, Füsun Sökmez ve aday adayları birlikte fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR...