Reklam
Reklam
Belediyspor’dan deplasmanlı 3.lig sürprizli açılış

Belediyspor’dan deplasmanlı 3.lig sürprizli açılış

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımlarının yeni sezon açılış töreninde tam anlamı ile bir sürpriz vardı.

Kulüp Başkanlığına Muharrem Kaşıtoğlu’nun seçilmesi ile birlikte kendisine yeni hedefler seçen Boğaziçi Temsilcisinde bu sezon ilk kez liglere katılacak olan ve Bölgesel Amatör Ligde mücadele edeceği açıklanan A Bayan takımın Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Kadınlar Deplasmanlı 3.Ligine davet edilmesi heyecan yaşattı. Bu davete olumlu cevap veren Beykoz Belediyesi GSK katılım işlemlerini kura çekimine bir gün kala tamamlayıp lige dahil oldu. İşte bu sürprizden habersiz olan Voleybol Takımları Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’nun açılış konuşmasında konuyu gündeme getirmesi ile büyük sevinç ve heyecan yaşadı.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda gerçekleşen açılış töreninde A Bayan Voleybol Takımı dışında kulüp bünyesinde liglere katılım sağlayan minik, yıldız ve genç takım sporcuları da vardı. Kulüp Tekvando takımı antrenörleri Osman Günaçtı yönetiminde tam kadro voleybolcuların açılışına iştirak ederek kutlama jesti yaptı. Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Yaşar Kesici’nin sunumunu gerçekleştirdiği etkinlikte As Başkan Fatih Yılmaz ile salona inen Başkan Muharrem Kaşıtoğlu, voleybol takımı sporcu ve Voleybol okuluna katılım sağlayan öğrencilerin velilerine öncelikle teşekkür ederken kendileri ile birlikte büyük bir aile ortamı yaşattıklarından dolayı teşekkür etti. Kaşıtoğlu konuşmasının devamında ;

VOLEYBOLDA HEDEF ÇITAMIZI YÜKSEK TUTTUK

“ Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in selam ve sevgilerini iletiyorum. Kendisinin vermiş olduğu destek ile Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü olarak 13 spor dalında faaliyette bulunan bir kulübüz. Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde futbol dışındaki branşlara da ağırlık verme kararı aldık. Futbol ve Basketbolun ardından ülkemizde en fazla ilgi gösterilen spor dalı olan Voleybol  branşında hedef çıtamızı yüksek tuttuk. Çünkü bu spor dalının kız çocuklarımız açısından en keyif alacakları, heyecan duyacakları dal olduğuna kanaat getirdik. Bundan sonra da farklı spor dallarında mücadele alanları açacağız.” diye konuştu.

Başkan Kaşıtoğlu halen yenileme-onarım çalışmalarının devam ettiği Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinin bu çalışmaların bitiminin ardından çok işlevli bir hale geleceğini belirterek, “ İlk etapta Yüzme havuz kısmı tamamen kaldırılıp, ardından kapalı yüzme salonu haline getirilecek. Burada ayrıca engelliler için de bir bölüm bulunacak. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, tadilat çalışmaları bittiği anda Anadolu Yakasının en güzel salonlarından birine sahip olacağız. Çok kısa zaman içinde salonumuza yeniden kavuşacağız.” dedi.

VOLEYBOLU İLÇEDE ÇEKİM NOKTASI HALİNE GETİRECEĞİZ

Daha sonra tekrar Voleybol Takımları hakkında konuşan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu,” Yeni kurduğumuz Voleybol A Bayan Takımından ciddi beklentilerimiz vardı. Bu sezon ilk kez liglere iştirak edecektik ve de yer alacağımız Bölgesel Ligde TVF 3.Ligine çıkma hedefimiz vardı. Bunu yapılan davet ile başardık. Şimdi yeni hedefimiz Bayanlar 2.Ligine çıkabilmek. Voleybol Takımlar Antrenörümüz Bektaş Durmaz Hocamızın transfer döneminde bizden talep ettiği her sporcuyu bünyemize dahil ettik. Kura çekiminin ardından yer alacağımız grubu ve rakiplerimiz de öğrendik. Camia olarak maçların başlayacağı günü sabırsızlıkla beklemekteyiz. Voleybol branşındaki bu gelişmeler spor okullarımız açısından ciddi bir ilgiyi de beklememize neden oldu. İlçede kız çocukları ve genç kızlarımız için cazibe merkezi olacak bir voleybol yapılanması başlatılmış durumda. Ayrıca bu branşta markalaşmak niyetindeyiz.” diye konuştu

BEYKOZ STADINDA TADİLAT SONRASI YÖNETİM BELEDİYESPOR’DA OLACAK

Konuşmasının son bölümünü Beykoz Belediyesi tarafından kiralanıp yönetiminin devralınacağı Beykoz Stadı ile ilgili konuya ayıran Belediyespor Başkanı Kaşıtoğlu,” Kamuoyunca bilindiği üzere burasını Vakıflar ile ilgili kira sorunu vardı, ödeme yapılamıyordu. Beykoz Belediyesi Vakıflar Müdürlüğü ile bir anlaşma yaparak bundan sonraki aşamada ödemeleri kendisinin yapacağını beyan etti. Burada tadilat çalışmalarının bitimi ile birlikte güzel bir spor alanına kavuşulmuş olacak. Beykoz Belediyesi adına Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü tarafından yönetilecek olan tesisten Beykoz 1908 A.Ş. ile birlikte  daha önce saha sorunu nedeni ile antrenman ve maç yapmakta zorlanan ilçe spor kulüp takımlarımız yararlanacak. Hazırlanacak saat listesi dahilinde tüm takımlara açık bir alana haline gelecek.” Diye konuşarak sözlerini nihayetlendirdi.

İŞTE YENİ TRANSFERLER ve RAKİPLERİ

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün Voleybol Takımlar yeni sezon açılış töreninde A Takımı oluşturan ve takıma transfer edilen sporcular tek, tek tanıtıldı. Daha sonra tüm sporcular ile teknik-idari heyet günün anısı olarak aynı fotoğraf karelerinde objektiflere poz verdiler.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü A Bayan Voleybol Takımının yeni transfer edilen sporcular ve geldikleri kulüplere gelince ; Elif Sever-Burcu Cemali-Hürrem Çiçek ( Ataşehir Belediyespor ), Şeyma Avşar-Müge Boy ( Kadıköy GSK ), Nihal Yılmaz ( Koç İÖO Spor Kulübü ), Tuğçe Kabul ( İbrahim Turhan Lisesi Spor Kulübü ), Sema Bostan ( İBB Spor Kulübü ), Gözde Nur Artıkoğlu-Hazal Elitaş ( Es Voleybol ), Gizem Ekinci ( Şişli Spor Kulübü ), İlknur Bolat ( Beykoz Bld GSK Altyapı )

Öte yandan Ankara’da gerçekleşen kura çekiminin ardından Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü A Bayan Takımının yer aldığı C Grubunda rakipler ve maç listesi belli oldu. Buna göre Beykoz Temsilcisinin grubunda Kocaeli Üniversitesi, Karaman Gençlik, Ordu T.İhtisas Spor, Ordu Telekomspor, Çorum Hitit Üniversitesi, Kayseri İl Özel İdarespor, Samsun Gazi Lisesi, Konya Gençlikspor, İstanbul Haydarpaşa Lisesi,Ankara Numunespor takımları yer alıyor. Beykoz Belediyespor ilk maçını deplasmanda Kocaeli Üniversitesi takımı ile deplasmanda yapacak.

BEYKOZ BELEDİYESİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ MEDYA İLETİŞİM

YORUMLAR...