Reklam
Reklam
Kardeş Mohaç'tan dostluk ziyareti

Kardeş Mohaç'tan dostluk ziyareti

Beykoz Çayır Festivali’ne katılmak üzere Macaristan’ın kardeş Mohaç kentinden gelen delegasyon üyeleri çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Beykoz Çayır Festivali’ne katılmak üzere Macaristan’ın kardeş Mohaç kentinden ilçemize gelen delegasyon üyeleri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti ve belediyede incelemelerde bulundu.

Mohaç Belediye Başkan Yardımcısı Erika Bodor Kovacsne başkanlığındaki 16 kişilik Mohaç heyeti Belediye Başkanı Çelikbilekle bir araya geldi ilçedeki temasları ve ziyaret programı hakkında bilgi verdi.

30 Ağustos tarihinde ilçeye gelen Mohaç ekibi ilçemizde bulunduğu süre içinde Tarihi Beykoz Çayırı’nda kurulan etkinlik alanında kültürlerine ait müzik ve ürünleri tanıttı. Belediye heyetiyle birlikte ilçeye gelen Tuna’nın Kızları adlı 4 kişilik müzik gurubu ise ilçe sakinleri için konser verdi.

Kardeş şehir ilişkilerinin kültürleri tanımanın yanı sıra birlikteliğe vesile olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek her iki ülkenin tarihten gelen bağlarla bağlı olduğunu belirterek kardeş şehir heyetini ilçede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Beykoz’da son derece misafirperver şekilde ağırlandıklarını söylen Mohaç Belediye Başkan Yardımcısı Erika Bodor Kovacsne ise davet için teşekkür ederek Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i Mohaç’ta her yıl nisan ayında düzenlenen Bushos Festivali’ne davet etti.

Erika Bodor Kovacsne ayrıca Mohaç’ta bulunan Türk Macar dostluk Derneği’nde her ay iki ülkenin tanıtımına yönelik kültürel etkinlik ve faaliyetler düzenlediklerini de söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek misafir belediye başkan yardımcısına ilçenin simgelerinden çeşm-i bülbül hediye ederken, Kovacsne ise belediye olarak Türkçe hazırladıkları Mohaç kentini tanıtan film ve broşür takdim etti.

Ziyaret sonunda Mohaçlı öğrencilerden oluşan Tuna’nın Kızları adlı müzik grubu mini bir konser verdi.

Mohaç heyeti görüşmenin ardından belediye meclisi, kültür merkezi binası ve Beykoz Radyo TV stüdyolarında incelemelerde bulundu. 

YORUMLAR...