Reklam
Reklam
Beykoz 2014'e huzurlu bir şekilde girecek!

Beykoz 2014'e huzurlu bir şekilde girecek!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Beykoz 2014’ e huzurlu bir şekilde girecek. 2B’den sıkıntıya düşeceğimizi bekleyenler bilsin ki AK Parti güçlenmiş şekilde çıkacak”

Beykoz Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantılarının son oturumunu gerçekleştirdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında tam kadro toplanan belediye meclisinde 2B arazileri, Görele Köyü’nde yaşananlar damgasını vurdu.

Yücel Çelikbilek: 2B’den biz güçlenmiş bir şekilde çıkacağız

AK Parti sıralarından 2B arazileri için Başkan Çelikbilek’e bilgi kirliliğini yok etmesi için teklif geldi. AK Parti Meclis Üyesi Engin Yıldız, Beykoz’daki 2B ve Özel Proje alanlarının TOKİ’ye devredileceğine dair İncirköy’de bir kahvenin camına pusula asıldığını söyleyerek insanların kafasının karıştığını ve bu konuda oluşan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için açıklama yapılmasını istedi.

“Beykoz gündeminde TOKİ ile ilgili bir şey yok”

Süreç ile ilgili bilgi veren Başkan Çelikbilek “9 mahalle özel proje alanı oldu. Bu mahallelerden 4 mahalle TOKİ’ye, 5 mahalle için bize hak verilmişti. Biz müracaatlarda bulunduk ve bunun sonucunda 9 mahallenin tamamı bize geçti. Aylar öncesinde bakanlığın yazısını AK Parti’yi töhmet altında bırakarak siyaseten insanların kafası karıştırılmaya çalışılıyor. Beykoz gündeminde TOKİ ile ilgili artık bir şey yok. 9 mahallenin tamamı Özel Proje Alanı olarak Beykoz Belediyesine devredilecektir. Olmamış bir şeyi varmış gibi göstermek siyasi ahlaka sığmaz. Biz bu pusulaları kimin hazırladığını biliyoruz. Siyasette artık yalan olmamalı. Her iki parti için de diyorum. Yalan söyleyenler partilerden atılsın

Proje alanlarındaki parsellerin satışı hakkında bilgi veren Başkan Çelikbilek  “Eylül ayı içerisinde Özel Proje Alanlarının devir işlemleri bitecek. Biz net parsel üzerinden satış yapacagız. %40 oranında indirim sağlanacak. Aradaki kesintileri biz kendimiz karşılayacağız.’ dedi.

Köyler özel proje alanına dahil edilebilir

Özel Proje alanı dışında kalan köyler hakkında da konuşan Başkan Çelikbilek “Köyleri alma şansımız var. Şuan çalışmalar devam ediyor. Ben bunu her köy toplantısında ve köy ziyaretlerinde söyledim. Bu arazilere başvuru yapmayın dedim. Bir belediye başkanının sözü senettir. Başvuru yapanlar şansını kaybetti. Bize güvenerek başvuru yapmayanlar, yerlerini satmayanlar kazanmış oldular. Başvuranlar belirlenmiş fiyatlardan alacaklar. Biz halkımıza asla ihanet etmeyiz. Yılbaşına kadar tapu ile ilgili vatandaşlarımızın sıkıntısı bitmiş olur. Köylerin mahalleye dönüşmesi ile planlarda tamamlandığında Beykoz 2014’ e huzurlu bir şekilde girecek. Seçim döneminde 2B’den sıkıntıya düşeceğimizi bekleyenler bilsin ki biz güçlenmiş bir şekilde çıkacağız.”

CHP Meclis üyelerinin “Hükümet yasa çıkarıyor siz belediye başkanı olarak benim sözüm senet diyorsunuz. Vatandaş size mi inanacak, hükümete mi? Böyle bir çözüm yolu vardı 1,5 senedir neden bu işleri yokuşa sürdünüz?” sorusu üzerine Başkan Çelikbilek “Bu bir süreçtir. Ben de bu yasa çıktığı zaman fiyatları beğenmedim. Ama uğraştık ve sonunda başardık. Zaman içerisinde iyileştirmeler yapıldı. Kesinleşmeden bir açıklama yapmak istemedim” dedi.

AK Parti ve CHP arasında sözlü atışma

AK Parti ve CHP sıraları arasında 2004 ve 2009 yılında yapılan Anayasa Mahkemesi iptal olayları dolayısıyla sözlü tartışma yaşandı. AK Parti sıralarından, “Biz 2004 senesinde bu yasayı getirdiğimizde siz Anayasa Mahkemesine başvurarak bu yasayı iptal ettirdiniz. 2009 senesinde kadastro yasasında Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak 2B arazisi üstündeki vatandaşı ‘işgalci’ olarak tanımladınız. Şimdi 2B savunucusu oldunuz” sözleri üzerine iki grup birbirleriyle sözlü sataşma içerisine girdiler.

Yücel Çelikbilek: Camiye ayakkabı ile girdiğimi söyleyen yalancıdır

Sözlü sataşma sırasında Görele Köyü olaylarına atıfta bulunan CHP’liler camiye ayakkabı ile girmek zorunda kaldınız demesi üzerine tansiyon daha da yükseldi. İki grubu sakinleştiren Başkan Çelikbilek bu konu hakkında açıklama yaparken “Benim camiye ayakkabı ile girdiğimi söyleyen yalancıdır. Bunu söyleyen caminin yolunu bilmeyenler. Camiye ayakkabı ile girersiniz ve ayakkabınızı çıkarır ve ayakkabılığa bırakırsınız. Bu iftirayı atanlar caminin yolunu bilmezler. Ben buradaki olaylarda akşam namazını kıldım ve cami bahçesinde vatandaşla 1 buçuk saat sohbet ettim, çaylarını içtim. Bizim camiye ayakkabı ile girdiğimizi söyleyenler haddini bilmesi lazım. “ dedi.

YORUMLAR...