Reklam
Reklam
Pasta kesilerek eğitime başlandı!

Pasta kesilerek eğitime başlandı!

Beykoz Elmalı Kur’an Kursu öğrencileri, 2013-2014 eğitim-öğretim yılına pastalı törenle başladı.

Beykoz Elmalı Kur’an Kursu öğrencileri, 2013-2014 eğitim-öğretim yılına pastalı törenle başladı. Elmalı Kur’an Kursu önünde gerçekleştirilen törene Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, kurs öğreticileri, dernek yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Müftü Demirtaş pasta kesimi öncesi  yaptığı konuşmada şunları söyledi:“Pastalı açılış merasimi için  için değerli hocalarımızı kutluyorum. 2013 -2014 eğitim-öğretim yılımız hayırlı olsun. Eğitim yılı başında  hocalarımızı ve öğrencilerimizi  dinamik ve mutlu gördüm. İnşallah başarılı, verimli bir dönem geçiririz. Hafızlık Eğitimi konusunda ilçemizin marka kurslarından birisi de Elmalı Yatılı Erkek Kur’an Kursudur. Bu yıl da bu kursumuzdan 8 öğrencimiz hafızlık belgesini aldı. Kursumuz şu an itibarı ile inşaatı devam etmesi sebebi ile tam kapasite çalışamıyor. Şimdilik geçici bir binada eğitim-öğretime devam ediyoruz. Şimdilik 55 öğrencimizle eğitime devam ediyoruz. Bir yıl sonra inşallah 200 öğrenci kapasitemizle devam edeceğiz. Eğitim kadromuz da genişliyor. İlçemize yeni  Kur’an Kursu hocalarımız  atandı. Elmalı Kursumuza  atanan Nurullah Şenol hocamıza  başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bu yıl da diğer yatılı kurslarımızda olduğu gibi başrılı bir dönem geçireceğiz.” dedi.

Hazırlanan pasta  63 parçaya bölünerek  İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Kurs Yöneticisi Hulusi Işıldak, kurs hocaları Bayram Şenol, Süleyman Işıldak ve Nurullah Şenol  tarafından öğrencilere ve diğer katılımcılara ikram edildi. Ardından Müftü Demirtaş  başarı  ve mutluluk dolu  içeriği ile dua yaptı.

Kurs yöneticisi Hulusi Işıldak yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Yaz tatili sonrası hafızlık eğitim programımıza kaldığımız yerden başlıyoruz. 4’ü kadrolu 5 hocamızla eğitim  yapıyoruz. Bir yıl sonra yeni binamızda eğitim hizmetine devam edeceğiz. 1971 yılından bu yana yüzlerce hafız yetiştiren kursumuz, inşallah  binlerce hafız yetiştiren kurs haline gelecektir.İlçe Müftümüze bizlere verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz.Beykoz çayırında  24 hafızımız için Hafızlık Cemiyet Programı yaptık. Bu program bizleri daha da motive etti. İnanıyorum ki, birkaç yıl içinde Beykoz’da her yıl hafızlık belgesi alan öğrenci  sayımız diğer kurslarla birlikte 50 sayısını rahatlıkla  aşacaktır.” dedi.

Kurs öğrencileri ve öğreticileri ile yapılan sohbet sonrası günün anısına  fotoğraflar çekildi. Dilek ve temennilerde bulunularak  hafızlık eğitiminde 2013-2014 öğretim yılına başlandı.

YENİ KUR’AN KURSU’NUN HİZMETE AÇILMASI HEYECANLA BEKLENİYOR

Beykoz’a bağlı Elmalı Köyü Kur’an Kursunun ihtiyaca cevap verememesi  sebebi ile  1 Ocak 2011 tarihinde yıkılmıştı. Elmalı Köyü Esmaül Hüsna Camii yanında yer alan alana inşa edilen  Kur’an Kursunun hafriyat çalışmaları bitirilerek, 9 Aralık 2011 Cuma günü düzenlenen törenle kursun temeli atıldı. Beykoz ilçemizin en köklü, hafız yetiştiren Kur’an Kurslarından birisi de Elmalı Köyü Kur’an Kursudur. 1971 yılından bu güne kadar 500’den fazla hafız yetiştirmiş olan kurs,  5 katlı olarak yeniden  inşa ediliyor. 2014 yılında hizmete açılacak olan binanın dış bölümü bitirildi. İç bölümünde düzenleme devam ediyor. Bina, 300 kişilik konferans salonu ve yanında yer alan Esma’ül Hüsna Camii ile zenginlik kazanıyor.

YORUMLAR...