Reklam
SİYAD'dan Çayır Festivali'ne mehteranlı kapanış

SİYAD'dan Çayır Festivali'ne mehteranlı kapanış

SİYAD Beykoz Şubesi, Çayır Festivali’nin kapanış gecesini mehteranla gerçekleştirdi.

SİYAD (Sinoplular Yardımlaşma Derneği) Beykoz Şubesi, Çayır Festivali’nin kapanış gecesini mehteranla gerçekleştirdi. Mehter yürüyüşü, folklor ekibi gösterisi ve Türk Sanat Müziği seslendirilen gecede gelen konuklar soğuk havaya rağmen güzel bir gece yaşadılar.

SİYAD Beykoz Şubesi Başkanı Adnan Çeliker’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur ve SİYAD yöneticileri, CHP  Beykoz Belediye Başkan aday adayı Şaban Tören, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet katıldı.

SİYAD Beykoz Şubesi’nin bulunduğu Tokatköy’deki lokalin önünde buluşan Sinoplular, Mehteran ekibi ile birlikte Tarihi Beykoz Çayırı’na yürüdüler. Halk tarafından büyük ilgi gören yürüyüş sırasında Beykozlular arabalarından kornalarla ve alkışlarla mehteran takımına destek verdiler.

Uzun yürüyüş sonrası Tarihi Beykoz Çayırı’na ulaşılırken, burada gelen halka keşkek ve sırık kebabı ikram edilerek mehteran takımının gösterisi ile şenliğe start verildi. Mehteran takımı Genç Osman Marşı olmak üzere birçok marş ile gelen konuklara Osmanlı ruhunu yaşattılar.

Mehteran takımı gösterisi sonrası yöresel folklor ekibi, Sinop yöresel oyunlarını sergiledi. Folklor ekibi sonrası konuşmalar yapılırken ilk konuşmayı SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker yaptı.

Adnan Çeliker yaptığı kısa konuşmada ‘ Buraya gelerek bizi onurlandırdınız. Bu soğuk ve rüzgarlı günde bizi yalnız bırakmadınız. Burada her sene eğlenceler olurdu ama bu sene yaşanan bazı tatsızlıklardan dolayı olmadı.’dedi. Adnan Çeliker’in ardından konuşma yapmak için sahneye gelen  SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur, yaptığı konuşmada ‘ Biz buraya Ramazan ayında gelmiştik ve yaptığımız iftar sonrası buraya gelmek için gün sayıyorduk. Ortadoğu’da yaşanan bazı tatsızlıklardan dolayı burada bu sene eğlence yok. Başkan Yücel Çelikbilek çok güzel düşünmüş. Kendisini kutluyorum. Beykoz’da bulunmak bizim için çok önemli. Bütün katılımcılara bende teşekkür ediyorum.’ dedi.

Son konuşma üzerine sahneye gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ‘Burada her şey çok güzel. Burayı güzelleştiren sizlersiniz. Dünya’nın herhangi bir yerinde olan olaydan rahatsız oluruz. Bizde olduk. Bu tür olaylara ilgisiz kalmamız beklenemezdi. Eski formata uygun olmasa da ilgileri için Beykozlulara ben teşekkür ederim. Burayı ziyaret ettiler ve yine buraları doldurdular.’dedi.

Gece, Türk Sanat Müziği gösterisi ile sona erdi.

YORUMLAR...