Reklam
Bilgili Hanım sayısı 1900 kişiye ulaştı!

Bilgili Hanım sayısı 1900 kişiye ulaştı!

Beykoz Belediyesi’nin ev hanımlarına yönelik düzenlediği “Bilgili Hanım Kurs Programı”ndan mezun olan 192 kursiyere sertifikaları verildi.

Beykoz Belediyesi’nin ev hanımlarının günlük internet ve bilgisayar teknolojisinden yararlanması için açtığı “Bilgili Hanım Kurs Programı”ndan mezun olan 192 kursiyere sertifikaları verildi.

Beykoz’daki ev hanımları için özel olarak hazırlanan  “Bilgili Hanım” Kurs Otobüsü, mahalle mahalle dolaşarak ev hanımlarını internet ve bilgisayar teknolojisiyle tanıştırmaya devam ediyor.

Kavacık, Beykoz Merkez, Çubuklu, İncirköy Mahalleleri’nde verilen eğitimlere katılan 192 ev hanımı törenle sertifikalarını aldı. Bugüne kadar Bilgili Hanım Kursları’ndan mezun olan kursiyer sayısı 1900 kişiye ulaştı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika dağıtım törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, kurstan mezun olan hanımlar ve ilçe sakinleri katıldı.

Başkan Çelikbilek:“Bilen insan bilmeyen insandan hayırlıdır.”

Sertifika dağıtım töreninde kursiyer hanımlara hitap eden Belediye Başkanı Yücel Çeikbilek çocuk, gençler ve hanımlar için birçok yatırım yaptıklarını hatırlatarak: “İçinde bulunduğunuz kültür merkezini sizler için yeniledik ve içinde 20 bin kitaplık nezih bir kütüphaneyi hizmete açtık. Çocuk ve gençlerimiz için kültür, sanat ve eğitim kursları düzenliyoruz. Onları kitap okumaya teşvik edin, sizler de bu hizmetlerden yararlanın, siz de kitap okuyun. Çocuklarımızı doğru yönlendirmek için Psikolojik Danışma Merkezi’ni hizmete açtık. Beykoz’da bu hizmetleri artırmak ve daha çok kurs açmak lazım.  Bilen insan bilmeyen insandan daima hayırlıdır. Bu kursa katıldığınız için hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Çelikbilek konuşmasının ardından eşi Ayşe Çelikbilek’le birlikte kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. Törene katılan ve kursiyerleri tebrik eden Başkan yardımcısı Nevin Çalışkan, Metin Torun, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen de sertifika almaya hak kazanan hanımlara belgelerini verdi.

Soğuksu Mahallesi ve Ortaçeşme Mahallesi’nde ev hanımlarına yönelik düzenlenen eğitimler 9 Eylül 2013 Pazartesi günü itibariyle devam ediyor.

 

YORUMLAR...