Reklam
Reklam
CHP'den Ortaçeşme Meydanı'nda 2B mitingi

CHP'den Ortaçeşme Meydanı'nda 2B mitingi

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’nin katılımıyla Ortaçeşme Meydanı’nda 2B mitingi yaptı.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’nin katılımıyla Ortaçeşme Meydanı’nda 2B mitingi yaptı. İlçe örgütünün tam kadro hazır bulunduğu toplantıya CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez katıldı.

Beklenenden daha az bir kalabalık ile yapılan toplantıda 2B arazileri, özel proje alanları ve yaklaşan yerel seçimler konuşuldu. Mitinge, Görele Köyü ve rayiç fiyatı yüksek çıkan diğer birkaç köyden destek geldiği görüldü.

Bahadır Yavuz: Yerelde de genelde de iktidara hazırız

Seçim otobüsü üzerinden yapılan konuşmalarda ilk olarak halka belediye başkan aday adayları tanıtıldı. Tek tek isimleri anons edilip halka tanıtılan adaylardan sonra konuşma yapan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz “Bizler Beykoz’u biliyor ve çok seviyoruz Beykozlularla bütünleşip tüm sorunları çözeceğiz. AK Partinin çalışmaları Beykoz’u ve Türkiye’yi bezdirmiştir. AK Parti Beykoz halkını gözden çıkarmıştır ve önemsememektedir. Beykoz’da AKP iktidarının sayılı günleri kalmıştır. Beykozluların vereceği destek ve güvenle başta mülkiyet olmak üzere tüm sorunlarını çözeceğiz. Yerelde de genelde de iktidara hazırız. 14 tane aday adayımız var ve bu bir zenginlik. Hangi adayımız olursa olsun biz bu seçimlerde iddalıyız.”  diye konuştu.

Akif Hamzaçebi: 2B sorununu çözmek istiyorsanız Beykoz’a gelin

Bahadır Yavuz’un ardından konuşma yapan Akif Hamzaçebi “Beykoz'da 2B sorunu yaşadığımız toplam 34 mahallesine ve köylerine sesleniyorum. 2B sorunu yaşadığımız 68 vilayette 10 milyon kişi var. 2B sorunu yaşayan orman köylümüze sesleniyorum. Bu sorunu çözmeden, vatandaşın nefes alması mümkün değildir. 2B yasası 19 Nisan 2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisin’ de kabul edildi. Beykoz da gitmediğimiz köy ve gitmediğimiz mahalle kalmadı, hepsine gitme gayreti içerisine girdik. Kimsenin hakkı, kimseye geçmesin ve herkes çıkan kanundan mutlu olsun. Biz bu gün buraya şikâyet için değil çözüm üretmek için geldik. Kanunları adalet üzerine oturtursanız, başarılı olursunuz. Beykoz’un toplam 9 mahallesi özel proje alanı. Fiyatlar yüksek belediye özel proje alanı yapıyor ve vatandaşa tebliğ etmiyor. Vatandaş gökdelen dikebilecek mi hayır. Boğazın karşısında gökdelenler dikiliyor ama gökdelen sahiplerinin imar problemi yok. İstedikleri gibi ruhsatı alıyor kat çıkıyor. Türkiye mülkiyet sorununu, tapu sorununu, çözmeden adım atamaz. 2B sorununu çözmek istiyorsanız Beykoz’a gelin. Biz milletin malını millete veriyoruz, biz bunları söylerken onların 2B afişleri seçimlerde Bağdat caddesinde duruyordu. Bağdat Caddesi’nin 2B ile ne ilgisi var. Bunlar vatandaşın arasında dolaşmayı unuttukları için 2B meselesinin nerede olduklarını da unutmuşlar’

Özel Proje Alanları, sorununu ertelemek dışında bir anlama gelmez

Özel Proje Alanları hakkında bilgi veren Hamzaçebi “Beykoz'un 9 mahallesi, hâlâ Özel Proje Alanı. Özel Proje Alanı demek ‘burada fiyatlar yüksek, bu fiyatları vatandaşa tebliğ etmiyoruz, burada proje geliştireceğiz’ demek. Fiyatlar yüksek bu yüzden ilan edemiyoruz diyorlar. Fiyatlar uygun olsaydı size bunlar tebliğ edilirdi. Özel Proje Alanları demek, sorununu ertelemek dışında başka bir anlama gelmez. 9 mahalleyi özel proje alanı ilan ettiler. Özel proje alanında hükümet ve belediye sadece zaman kazanıyor. Özel proje alanı diyerek, Beykozluları yerinden etme projesini kimse hazırlayamaz. Fiyatlar yüksek olunca birçok yerde vatandaşımız arazilerini satmaya başladı. Buna bu hükümet seyirci kalıyor. Bu yerlerinizi dara düştüm diye satmayın. 2B yasası sürgün yasası olmayacak, vatandaşı yerinden yurdundan etme yasası olmayacak, buna izin vermeyeceğiz.”

“Bu sorun ya çözülecek, ya çözülecek”

Konuşmasına devam eden Hamzaçebi  “Beykoz imar açısından Türkiye’nin en sorunlu yeri. Burada bu sorunu çözmek, tüm ülkede mülkiyet sorununu çözmektir. Hepsinin haritaları var, burada mahalle mahalle sorunlarını biliyoruz. Bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ben buraya size iktidarı şikayet etmeye de gelmedim. Bizim amacımız, vatandaşın sorununu çözmek, onu rahata kavuşturmak, sadece Bu sorun ya çözülecek, ya çözülecek iktidarı eleştirmek değil. İktidara bu konuda yol gösterici olmak.. Boğaziçi Yasası var, imar kısıtlaması var, imar yok bu arazilerde. Doğal SİT alanı var. Buraya çivi çakamıyorsunuz. Bu sorunlar çözülecek

2014 yerel seçimleri hakkında konuşan Akif Hamzaçebi ‘Yerel seçimlerde bu hükümete ve belediyeye bir uyarı verin. Bir söz vardır ‘Yeni testi suyu soğuk tutar’ diye. Bu testiyi değiştirin. Bu testi suyu soğutmuyor artık. Hepinizin hakkını biz size vereceğiz. Hepiniz yasaya göre hak sahibisiniz ,hak sahibi mülk sahibi olacak. Bunu biz başaracağız. Beykoz’un hizmetinde olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından miting sona erdi.

YORUMLAR...