Reklam
Reklam
Beykoz'da eğitim öğretim yılı heyecanı başladı

Beykoz'da eğitim öğretim yılı heyecanı başladı

2013-2014 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da heyecan ve coşkuyla başladı.

Beykoz’da yeni eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla Kavacık İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi.  

Beykoz Kaymakam Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, başkan yardımcıları, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici okul müdürleri, öğretmen ve veliler yeni eğitim-öğretim yılı açılışında öğrencileri yalnız bırakmadı.

Törende yaptığı konuşmada eğitim öğretime hep birlikte sahip çıkmak gerektiği vurgulayan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan: “Bugün yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte bu güzel okulumuz da hizmete açılıyor. Başta sayın valimiz olmak üzere Belediye Başkanımız ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bu çerçevede, Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Eğitimi önemsememiz gerekiyor. Tüm velilerin çocuklarına sahip çıkması gerekiyor.  Dünyadaki zulmün ortadan kalkmasını istiyorsak onları yarınlara en iyi şekilde hazırlayalım. Yeni eğitim-öğretim yılının, tüm veli, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı yarınlara ulaşmanızı diliyorum” dedi.

Ülkenin geleceği, iyi yetişmiş nesillere bağlıdır

İlçedeki eğitim başarısının artması için yeni okulların yapımına destek verdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel  Çelikbilek: “Hepinizi bu heyecanlı, onurlu ve güzel günde, Kavacık  İlkokulu ve ortaokulunun açılış gününde selamlıyorum. Belediye olarak çocuklarımız için en güzelini istiyoruz. Kavacık’a yakışan bir okul kazandırdık. Beykoz’umuz yeni okullarla pırıl pırıl eğitim alanlarına kavuştu. Yeni üniversitelerle ilçede eğitim daha anlamlı hale geldi. Ülkenin geleceği, iyi yetişmiş nesillere bağlıdır. Biz de bunu temin için eğitime her türlü katkıyı sağlıyoruz. 2013-2014 eğitim öğretim yılının Beykoz’a ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ise: “Yeni eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Velilerimizden, öğrencilerimize sahip çıkmalarını bekliyoruz. Okulumuzun yapımında emeği geçen Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyor ve yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diliyorum” diyerek tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Kavacık İlköğretim Okul Müdürü Fevzi Çakmak ise her bakımdan mükemmel bir okula kavuştuklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.     

Protokol konuşmalarının ardından, şiirler okundu,  öğrencilerden oluşan halk oyunu ekibi coşku dolu bir gösteri sundu ve öğrenciler duygu ve düşüncelerini dile getiren konuşmalar yaptılar.

İlk ders zilinin çalmasının ardından Kaymakam Erdoğan ve Başkan Yücel Çelikbilek birlikte sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti, ikramların ardından öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirildi.  

YORUMLAR...