Reklam
Reklam
Beykoz Belediyesi'nden çocuklara 500 Bisiklet

Beykoz Belediyesi'nden çocuklara 500 Bisiklet

Beykoz Belediyesi yeni-eğitim öğretim yılı açılışında ilçedeki başarılı öğrencilerle yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi 500 çocuğa bisiklet dağıttı.  

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin her kademesine destek veren Beykoz Belediyesi okullarında  ilk üç arasında yer alan öğrencilerle, belediyenin sosyal masa bürosunda kaydı bulunan yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukları bisikletle ödüllendirdi.

Bisiklet dağıtım törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve veliler katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Neşat Yayla: İlk koştuğumuz kurum olarak Belediye

Beykoz Belediyesi önünde yapılan törende ilk konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla yaptı. Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Neşat Yayla “Başkanımız bizi sevindiriyor. Okullara ve eğitime verdiği desteği söylemek zorundayız. Eksiklerimiz olduğu zaman ilk koştuğumuz kurum olarak belediyeyi görüyoruz. Sayın başkana yaptıkları için çok teşekkür ederim.” dedi.

Yücel Çelikbilek: Beykoz’da bisikleti popüler hale getireceğiz

Milli Eğitim müdüründen sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Bu tören için geç kaldık. Bu bisikletleri Haziran ayı gibi vermemiz gerekiyordu ama biz yeni sezonda vermek durumunda kaldık. Bizlere sosyal medya aracılığı ile ulaşıp bisiklet istiyorlar. Bunları elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Okullarda başarılı olmuş ve aynı zamanda yetim ve öksüz yavrularımıza bu hediyeleri vereceğiz. Çocuklarımız bu sporu yapmalı. Hedefimiz gelecek sene 1000 bisiklet dağıtmak. Karlıtepe projesi ile bu alanda herkesin yararlanacağı bir bisiklet alanı yaratacağız. Burada her vatandaş 1 saat ücretsiz bisiklete binecek ve bu sporu yapacak. Beykoz’da bisikleti popüler hale getireceğiz. Bisikletsiz kimse kalmasın istiyoruz” dedi.

Kaymakam Süleyman Erdoğan: Başarılı olan öğrencilere ödül vereceğiz

Konuşmasında Süleyman Erdoğan “Çok güzel bir günü yaşıyoruz. Eğitim ve öğretim yılı başladı. Türk-Alman Üniversitesi açılışını yaptık. Çocuklarımızın eğitimine çok önem vermeliyiz. Her zaman okumalarına teşvik etmeliyiz. Bisikletle ilgili belediye başkanımız ile ilgili çeşitli projeler yapabiliriz. Koşu yarışları gibi bisiklet yarışları da olabilir.” dedi

Kaymakam Erdoğan ayrıca başarıya verilen destek ve ödüllerin devam edeceğini söyleyerek yeni eğitim-öğretim yılında başarılı olan lise birincilerine 500’er TL, ortaokul birincilerine ise 300'er TL takdim edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardında öğrencilere bisikletleri dağıtıldı ve günün anısına fotoğraf çektirildi. 

YORUMLAR...