Reklam
Reklam
Çelikbilek:'Vatandaşın rahatı ve huzuru için çalışıyoruz'

Çelikbilek:'Vatandaşın rahatı ve huzuru için çalışıyoruz'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek muhtarlarla ilçedeki çalışmaları değerlendirdi ve önemli mesajlar verdi

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen koordinasyon toplantısına, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları ve muhtarlar katıldı.

İlçeye yapılan hizmetlerin değerlendirildiği toplantıda 2B çalışmalarına değinen Başkan Yücel Çelikbilek: “2B konusunda vatandaşlarımızın geleceği ve iyiliği için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. İBB arazilerinde yaşanan olumlu gelişmeleri 2B arazilerinde de gerçekleşmesini umud ediyoruz, bunun için gece gündüz mesai harcıyoruz. Sürekli ilgili bakanlıklarla temas halindeyiz. Bizim bu olumlu gayretlerimizin yanından ilçede iyi niyetli olmayan gruplar var ve bunlar çeşitli platformalarda yalan beyanda bulunarak vatandaşlarımızı yanlış yönlendiriyorlar. Beykozlunun iyiliğini ve Beykoz’da kalmasını isteyenler, bizler vatandaşa tapu vermeye çalıştığımızda bu tapuların iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gitmezlerdi. Sizlerden ve halkımızdan isteğimiz dedikodulara prim verilmemesidir, kimse kimseyi yerinden edemez, özel proje alanlarıyla vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağız. Sırf muhalefet olsun diye bilip bilmeden konuşarak vatandaşın huzurunu kaçırıyorlar. Bu tarz dedikodulara ve kötü niyetli açıklamalara kulak vermeyiniz” dedi.    

Ortaçeşme’ye 112 Geliyor

Sözlerinin devamında vatandaşların rahatı ve huzuru için çalıştıklarını vurgulayan Çelikbilek: “Bu dönem yoğun asfalt ve yol genişletme çalışması yürüttük. Tüm çalışmaları vatandaşların rahatı ve huzuru için yapıyoruz. İlçe sakinlerimize kolaylık sağlamak üzere 250 'yi aşkın merdivenin yapımını tamamladık. Anadolukavağı meydan düzenleme çalışmasına en kısa zamanda başlayacağız. Ortaçeşme 'ye 112 nin geleceğini müjdelemek isterim. İBB’den hatırı sayılır hizmet aldık, bu hizmetlerin toplu açılışını da 19 Eylül Perşembe günü büyükşehir belediye başkanımızın iştirakiyle belediye meydanında gerçekleştireceğiz, Büyükşehir belediyemize de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

Beykoz Belediyesi Fen işleri müdürlüğü de mahalle mahalle yapılan çalışmalarla ilgili bir  sunum yaparak vatandaşları bilgilendirdi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise, okulların açılması dolayısıyla muhtaç ailelere yapılan eğitim yardımı, Riva’da yapılması düşünülen aile destek merkezi,  evlenecek çiftlere yönelik evlilik danışmanlığı hizmeti ve madde bağımlılığıyla mücadeleyle ilgili konularda bilgiler verdi, muhtarlardan bu hizmetlere yönelik çalışmalar yapmasını istedi.

 

YORUMLAR...