Reklam
Reklam
Büyükşehir'den Beykoz'a dev yatırım!

Büyükşehir'den Beykoz'a dev yatırım!

İBB tarafından Beykoz’a yapılan 1 milyar 85 milyon değerindeki yatırım İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İBB tarafından Beykoz’a yapılan 1 milyar 85 milyon değerindeki yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Atıksu arıtma tesislerinden dere ıslahlarına, alt yapıdan meydan düzenlemelerine, park yapımlarından, içme suyu ve mesire alanı yatırımlarına kadar 9,5 yılda ilçeye yapılan toplam 1 Milyar 85 milyon değerindeki yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ve tanıtımı gerçekleştirildi.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başladı.Konuşmalar sırasında Ortaçeşme Spor Kulübü futbolcuları pankartlar açarak Başkan Kadir Topbaş’a sevgi gösterisinde bulundu.

Beykoz Belediyesi önünde yapılan “Beykoz Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım, Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni”ne AK Parti Milletvekilleri İsmet Uçma ve Osman Boyraz, Başkan Kadir Topbaş, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz AK Parti  İlçe Başkanı Adem Sefer Beykoz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde İstanbul'u, ilmek ilmek hizmetle işlediklerini vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul ve Beykoz’da yaşam standartlarını artırmak için her alana yatırım götürdüklerini söyledi.

Kadir Topbaş: “Hizmetlerimizle Dünya’ya örnek teşkil ediyoruz”

İstanbul ve Beykoz’un her alanda değiştiğini vurgulayan Kadir Topbaş: “Sayın Başbakanımızın başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettiriyor, hizmet ve çalışmalarımızla Dünya’ya örnek teşkil ediyoruz. Çok konuşan değil, çok iş üreten bir anlayışa sahibiz.”

Adaylık sinyali veren Başkan Topbaş “Sevdamız çok, daha çok iş yapacağız. Değişen ve dönüşen dünyayla rekabet eden bir İstanbul’dan bahsediyoruz, İstanbul’a 60 katrilyon yatırım yaptık” dedi. 

Tarihi Küçüksu Çayırı’nı tekrar şehre kazandırıyoruz

Beykoz’a verilen hizmetlerle ilçenin günden güne değiştiğini belirten Topbaş sözlerinin devamında: “Beykoz’a yapılan yatırımların toplamı 940 trilyon. Geçmişte sadece bir vapur seferinin olduğu Beykoz’dan şimdi metroyu konuşur hale geldik. Metroyu 2019 yatırım planı içerisine aldık. Bu uzun soluklu bir yatırım. Metronun 1 km’si 100 trilyon, yolcu yoğunluğunu göz önünde bulunduruyoruz. Beykoz’a 4,5 ayda doğalgaz getireceğiz dedik, bu sözü yerine getirdik, köylere kadar doğalgaz götürdük. İstanbul’un bütün derelerini ıslah ediyoruz. Bu kentin hafızasını yeniden kendisine iade etme çalışmamız var.  Tarihi Küçüksu Çayırı’nı yeniden Beykoz’a ve bu şehre kazandırmak istiyoruz.  30 km Boğaziçi sahilinin tamamında, birkaç nokta hariç,  boru itme tekniğiyle atıksu akışını kontrol altına aldık yeniledik. Bir sevdamız var, insanca yaşama adına bu hizmetleri yapıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Harfiyat alanları

‘İstanbul’da hafriyat alanları sıkıntısı çekiliyor. Bugün Anadolu yakasındaki döküm alanlarının kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle hafriyat kamyoncuları ve onların bağlı oldukları oda tabii ki bir sıkıntı sebebiyle bir eylem yaptılar. Gebze’den başka bu tarafta döküm alanı yok. Bunun için Avrupa yakasına geçecekler, bu da uzun ve sıkıntılı bir yolculuk. Çözüm gerekli. Konu bize intikal etti. Sayın Veysel Eroğlu (bakan) beyle görüştüm. Kendisi talimatını verdi ve sorun bitti. İnşallah yeni döküm alanları gelmek suretiyle bu sıkıntı yaşanmayacak. Bugün İstanbul’da bir trafik sıkıntısı bu saatlerde oluştu. İnşallah bunun tekrarı olmaz. Burada özellikle hafriyat işi yapan bu işletmelerin hassasiyetini rica ediyorum. İstanbul büyük bir metropol ve bundan dolayı sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz gerekiyor’

Artık atık sular boğaza dökülmeyecek

Boğaza dökülen atık sular hakkında konuşan Topbaş ‘Bizler boru itme metoduyla bütün sahillerin tamamını  almak kaydıyla denize atılan suların önüne geçmeye çalıştık. İhalelerinden dolayı sıkıntı olan birkaç nokta var. Müteahhitlerinden dolayı sıkıntı olan noktalar var. Onlar da devam ediyor. Yakın bir tarihte 1 gram atık su İstanbul Boğazı’na girmeyecek. Tertemiz deniz haline gelecek.’

2B konusunu Başbakanımıza ilettik

Beykozlular’a hitabında 2B  çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Topbaş: “2B konusunda, belediye başkanımız,  maliye bakanımız ve çevre ve şehircilik bakanımızla birlikte Ankara’da toplantılar yaptık, vatandaşlarımızın maddi imkanlarını orada gözden geçirdik, başbakanımıza ilettik. İnsanımızın geçmişteki düzensiz yerleşimden kaynaklanan sorunlarını çözmek için çalışmalar devam ediyor” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Bizim çözemediğimiz işi, hiç kimse çözemez”

Toplu açılış töreninde büyükşehirden 4,5 yılda devasa hizmetler aldıklarını söyleyen Çelikbilek öncelikle 2B konusuna değindi. Bir vatandaşın 2B ile ilgili pankart açması üzerine konuşan Başkan Çelikbilek “Şöyle yapalım hacı abi onu indir yorulma anlatacağım sana. Yorulma demek için söylüyorum. Sen üzülme’ dedikten sonra 2b konusu hakkında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “2B’yi aklınıza biz getirdik, biz çözeceğiz. Bizim çözemediğimiz bir işi,  hiç kimse çözemez. Biz, çözüm partisiyiz. 2B’den bazı çevrelerin iddia ettiği gibi, rant sağlanamaz. Buradan kimseye ekmek kapısı çıkmaz. AK Parti asla kendi yurttaşını zora sokmaz. Diğer mahallelerde fiyatlar konusunda uygunluk olmadığını ben kendim ifade ettim. Hiçbirinizin hiçbir hak kaybına uğraması söz konusu olmaksızın bu arazileri alacağız ve size ananızın ak sütü gibi alabileceğiniz makul fiyatlarla vereceğiz. 9 mahallemiz, özel proje alanı ilan ettik. Bu çalışma sonuçlandığında hiç kimse mağdur olmayacak. Hiç kimse hak kaybına uğramayacak. Vatandaşlara tapularını makul fiyatlarla vereceğiz. Biz insanlarımızın muhabbet ve gönlünü kazanmanın rantı peşindeyiz, biz başka rant bilmeyiz” dedi. 

Başkanımız tüm taleplerimizi olumlu karşıladı

Konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesi  işbirliğiyle Beykoz’a yapılmış olan hizmetleri aktaran Başkan Çelikbilek: “Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş bugüne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Tüm taleplerimizi olumlu karşıladı. Beykoz Çayırı’na yeni düzenlemeler yapıldı. Ortaçeşme Meydanı bitmek üzere.  Tokatköy son durağa kadar, Ortaçeşme Caddesi ve Spor Caddesi yenilendi. Yalıköy’deki  pazar yeri içinse çok önemli bir “Kapalı Pazar Projesi”  hazırlandı. Haftanın 7 günü açık olan bir pazar yapacağız. Şuan İstanbul’un en iyi film platoları, İstanbul’dadır. Marina yatlarımızın yapımı  ve Beykoz’a metro gelmesi da gündemimizdedir. Paşabahçe meydanını, yine Başkanımız sayesinde tekrar hayata kazandırdık.” diyerek bazı çalışmaları aktardı.

Teleferik Yapımına Anadolu Yakası’nda Karlıtepe’den Başlanacak

Tapu çalışmaları ve parsel satışlarıyla ilgili de bilgi veren Çelikbilek “Kışla’nın devri neticesinde ilçe sakinlerinin tapularına kavuşacağını hatırlattı ve  şunları söyledi: “Tarihi Kışlayı İBB’ye devr ederek İBB’den parselleri aldık. 2 bin aileye tapularını vereceğiz. Karlıtepe’yi Çamlıca Tepesi gibi, çok özellikli bir tepe yapmamız lazım. Burasının özelliği, teleferik yapımına  Anadolu Yakası’nda  ilk kez Beykoz Karlıtepe’den başlanacak olması.Bittiğinde, İstanbul’un en anlamlı Projesi olacak.Eylül ayı sonunda  Ortaçeşme Spor sahası çalışmalarına başlanacak. Çok kısa zamanda Beykoz Stadına da başlayıp, bitireceğiz.Kavacık Trafiğine çözüm için, oradaki kavşağı, mecburen karayollarına devrettik. İnşallah 4- 5 ay içinde bu trafik sıkıntısı da bitecek. Tadilat içindeki  Şahin Köktürk Spor Kompleksimiz 24 saat kullanabileceğimiz bir havuzu ve çok yönlü dalları olan yepyeni bir hale gelecek. Bütün bu yatırımlar için Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum

Törende konuşan İstanbul Milletvekili İsmet Uçma ‘ Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz.Bizim iktidarımızın yaptığı projeleri , bütün muhalefet bir araya gelse yapamaz.Vizyonları yetmez.Şu yan tarafınızdaki Boğazdan geçen gemilerden sadece 1600 dolar para alınıyor.Oysa ki Süveyş Kanalı’ndan ise gemi başına 60 bin dolar.Bizim hayalimiz olan KANALİSTANBUL projesi ile gemi başına aynı Süveyş Kanalı’ndan geçen gemi ücreti alınacak. O zaman ekonomik olarak Türkiye’yi düşünün.Önümüzü tıkamak istiyorlar ama bu olmayacak’dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer İstanbul’un incisi olan Beykoz’un büyükşehir belediyesinin de desteğiyle çok farklı bir noktaya geldiğini belirterek ve özellikle altyapı  ve mülkiyet ile ilgili  tüm hizmetlerinden dolayı, Sn. Kadir Topbaş ve ekibine, emeği geçen milletvekillerine teşekkür etti.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da yaptığı konuşmada Beykoz Camköy projesine destek istedi. ‘Belediye başkanımız bu kadar projeyi nasıl yapıyor diye düşünüyordum. Arkasında sayın Başkan Topbaş varmış. Ben cam projemiz ile ilgili olarak Sayın Başkan’dan destek bekliyorum. Bu tarihi yaşatmamız gerekiyor

Konuşmaların ardında protokol ve davetlilerle birlikte açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesimi öncesi yaşlı bir kadın Başkan Kadir Topbaş’a üzüm hediye etti. Yaşlı kadınla bir süre sohbet eden Topbaş’a kadın “hizmet etmeye devam et ben sana baklava da açar getiririm” demesi üzerine gülüşmeler oldu. İBB Başkanı Kadir Topbaş bunun üzerine “işte biz insanlarımızın gönlünde bu şekilde yer edebilmişsek doğru ve güzel işler yapıyoruz

YORUMLAR...