Reklam
Reklam
Yerel seçim öncesi KAS-DER hareketlendi!

Yerel seçim öncesi KAS-DER hareketlendi!

KAS-Der Beykoz Şubesi ,bütün İstanbul şubeleri ve başkanlarını yerel seçim öncesi kahvaltıda bir araya getirdi.

KAS-Der Beykoz Şubesi, bütün İstanbul şubeleri ve başkanlarını yerel seçim öncesi kahvaltıda bir araya getirdi. KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ev sahipliğinde Paşabahçe lokalinde gerçekleştirilen toplantı iki aşamalı yapıldı. İlk bölümde basına açık kahvaltı ve açılış konuşmaları yapılırken, ikinci bölüm ise basına kapalı gerçekleştirildi.

Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan yapan Süleyman Çalık “Buraya kadar geldiniz. Teşekkür ederiz. Bu kahvaltının amacı İstanbul’daki KAS-DER şubeleri ile bir araya gelerek olağan toplantımızı yapmaktır. Burada seçimlerle ilgili bir konuşma olmayacak. Beykoz’daki her aday zaten bizim de adayımızdır. Biz herkese eşit mesafedeyiz.” dedi.

Basın mensuplarının “Bize gelen maillerde bu kahvaltının seçimlerle ilgili konuların konuşulacağı yazıyor” sorusu üzerine Başkan Çalık, bu konuda bir çalışma olmayacağını ve dernek olarak burs v.s gibi konuları konuşacaklarını söyledi.

Başkan Çalık’tan sonra söz alan KAS-Der Genel Başkanı Latif Silindiroğlu “Kas-Der 28 yıllık bir dernek. İstanbul’un 39 ilçesinin 33‘ünde teşkilatı olan bir dernek. İstanbul’da Sivaslılardan sonra en fazla insanı bulunan derneğiz. Biz İstanbul’da yaşayan Kastamonululara ve Kastamonu’da yaşayan Kastamonuluların arasında bir köprü görevi yapıyoruz. Gençlik kolları olarak İstanbul’ da okuyan tüm Kastamonulu üniversiteli öğrencilere yardımcı oluyoruz. Burada bulunma sebebimiz burs vereceğimiz kardeşlerimizi belirlemek ve dernekle ilgili başka konuları konuşmak. Gündemimizde şuan seçim ile ilgili bir konu yok.” dedi.

Basın mensuplarının Kastamonulu bir aday çıkarsa tavrınız ne olacak sorusuna Latif Silindiroğlu  “Biz dernek olarak eğer bir Kastamonulu çıkarsa tabiî ki onu destekleriz” dedi.

Kahvaltı ve açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

YORUMLAR...