Reklam
Reklam
Adem Sefer: Oylarımız %34'ten %54'lere ulaştı!

Adem Sefer: Oylarımız %34'ten %54'lere ulaştı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer en son araştırmalarda oylarının %34’ ten %54’ e ulaştığını söyledi.

Beykoz’ u çok daha iyi konumlara getirmek için çabaladıklarını ve Beykoz halkının da kendilerine olan güvenini, desteğini belirten Sefer, en son araştırmalarda oylarının %34’ ten %54’ e ulaştığını söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beytaş Teras Cafe’ de düzenlemiş olduğu kahvaltı ile yerel basınla buluştu. Düzenlemiş olduğu kahvaltıya AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Çite, İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Kopuz ve Tanıtım ve Medya Sorumlusu Zülküf Sönmez katıldı. Mülkiyet, 2B sorunları ve seçime dair pek çok konuya değinen Adem Sefer, basınında soruları cevapladı.

Devlet ile vatandaşı barıştıran bir projeydi!

Beykoz’ un en büyük sorunu olan mülkiyet, 2B ve imar olduğu söyleyen Sefer, “Hepinizin bildiği gibi bizim Beykoz diğer ilçelerden konsept olarak çok farklı bir ilçe. Beykoz’ un gerek yerel anlamda gerek siyasi anlamda en önemli şeylerinden biri mülkiyettir. 2/b yasası ki Beykoz’ un hemen hemen % 25’ ine yakın insanımızı ilgilendiren çok önemli bir projeydi. Bu projenin ilk aşaması, bu partinin 2003 yılı itibariyle  2/b serüveni en son yaz ayları itibariyle fiyatların tespitiyle beraber son buldu. Fakat gelinen süreçte şu ortaya çıktı. Bu 2/b süreci Türkiye için çıkmış bir süreç. Bu devlet ile vatandaşı barıştıran bir projeydi. Genele baktığımızda güzel bir projeydi ama Beykoz’ a baktığımızda rahatsız eden sebepler vardı. Her zaman ifade ediyorum, Türkiye 12 senedir önemli kademeler katletti. Ama bu gelirde dağılımdan Beykoz nasibini alamamıştı. Beykoz’ un çoğunluğunu dar gelirli aileler oluşturduğu için çıkan yasa burada sıkıntılar doğurdu. Biz bu parti kurulduğundan beri halkımızla bütün olan ve sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışan bir parti olmaya çalıştık. Allah nasip ederse Mart ayına bölgedeki mülkiyettin tamamına yakınını tapularını vermek en büyük amacımız. Belki 1 yıl sonra Beykoz’ da kimse mülkiyeti konuşmuyor olacak. Ve bundan sonra bölgeyi nasıl kalkındırabileceğimizi konuşuyor olacağız. Bölgemizin kalkınması içinde imar çok önemli. Tabiki, bunu yaparken doğayı ve yeşili koruyacağız.” diye belirtti.

Beykoz tarihinde bir ilk!

“Bir ilki daha yapıyoruz aslında, şu anda kısmı olarak etkilenme bölgesi olarak tabir ettiğimiz geri görünümlü yerlerle ilgili imar planlarımız onaylanmak üzeredir. Bu da Beykoz tarihin de bir ilk. Bununla ilgili üzerinde 3 yıldan beri çalışıyoruz. Bölgeyi daha kullanılır ve verimli hale getirmeye çalıştık. Bu ekiple AK Parti ile beraber bu bölgeyi çok daha iyi yerlere getireceğiz. Beykoz halkı kurulduğumuzdan beri bize tevefcü gösterdi. Oylarımız %34’ ten %54’ lere ulaştı. Bu da, Beykoz’ un sorununu çözebilecek tek yapının AK Parti’ ye olan desteğini gösteriyor. Beykoz halkının bize gösterdiği inanca ve desteğe karşı bizim de onlara bir minnet borcumuz var.” dedi.

Biz birbirimizle değil hizmette yarışıyoruz!

Adem Sefer konuşmasında seçim süreci ve aday adaylarına da değindi:

“12 tane belediye başkan aday adayımız var. Şu anda da 99 tane meclis adayı adayımız var ki bu da ay sonuna kadar devam edecek. Tahminim 120’ nin üzerine çok rahat bir şekilde çıkacak. Bütün adaylarımız ortak bir gayesi var. Birbiriyle yarış olması asla değil. Bu bölgedeki bayrak yarışımızı daha fazla nasıl yukarıya çıkarabiliriz bizler için önemli olan budur. Biz birbirimizle değil hizmette yarışıyoruz. Biz birlik ve beraberliğimizden güç alarak her şeyi başarıyoruz. Var olduklarını bile belirtmeleri bizim için önemli ve büyük bir medeni cesaret. Beykoz belediye başkan aday adaylığını açıklamak herkesin en büyük hakkıdır.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Basından gelen, Belediye Başkan Yardımcılarının başvurusu sizi şaşırtmış gibi görünüyor, yakışık değil mi size göre? sorusuna Adem Sefer: “ Dışarıdan bakıldığında şık görünmüyor ama benim düşüncem Belediye Başkanı Yardımcısı Metin Torun veya Yüksel Baki’ nin aday olması teşkilatımı rencide etmez. Her zaman dediğim gibi bu bir bayrak yarışıdır.” dedi.

Aynı zamanda seçim sürecine erken giren aday adaylarının seçim pankartlarını kaldırtılması için çalışma yapacaklarını ve sahayı kirlettiklerini vurgulayan Sefer: “ Normalde hiçbir aday 1 Ocak’ a kadar broşür dağıtmaktan başka bir seçim çalışması yapamaz. Pankart asmamaları gerektiğini belirten bir yazıda var. Bunun içinde en kısa zamanda dur diyeceğim.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR...