Reklam
Reklam
Başkan Çelikbilek amatör spor kulüpleri ile buluştu

Başkan Çelikbilek amatör spor kulüpleri ile buluştu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “İstişare Toplantıları” kapsamında Beykoz Amatör Spor Kulübü başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 6 Ayda Bir Düzenlenen İstişare Toplantısın’da Beykoz Amatör Spor Kulübü Başkanları ve Yöneticileri ile bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemekli toplantıya 27 Beykoz Amatör Spor Kulübü başkanları ve yöneticileri haricinde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ da misafirleri arasındaydı.

Erdoğan: Mahallelerde gençlik merkezleri açmayı planlıyorum

Spor ve spor kulüplerine dair pek çok sorunu çözmek, kulüplerin taleplerini not alarak gerekli yerlere ulaştırmak toplantının temel amaçları arasındaydı. İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, katılmak zorunda olduğu bir davetten ötürü erken ayrılmak zorunda kaldı. Erdoğan, ayrılmadan spor kulüplerine taleplerini kendisine iletilmesini istedi ve şunları söyledi: “ Tüm kulüplerimizi tebrik etmek istiyorum. Gerçekten güzel işler yapmaya çalışıyorsunuz. Gençlerimiz için, sağlıklı yaşam için spor önemli. Bireysel spor kültürünü geliştirmemiz lazım. Geleceğimiz olan gençlerimizle yapılacak olan her şeyi bizler önemsiyoruz. Tüm mahallelerde gençlik kulüpleri, gençlik merkezleri açmayı planlıyorum. Eğer bir aksilik olamazsa ilkini Tokatköy’ de gerçekleştireceğiz. Spor tek bir branştan oluşmuyor. Spor, sadece futbol değil. Farklı spor dallarında da kendimizi geliştirmeliyiz ve gençlerimizi yönlendirmeliyiz. Gençlerimizle bir araya gelelim ve onların taleplerini alalım. Böyle bir organizasyon yapmalıyız. Mesajlarımızı iletelim ve yarına onları iyi hazırlayalım.” dedi.

Asım Özdemir: Gençlerimize sporla ilgili seminerler vereceğiz

Beykoz Amatör Spor Kulübü Başkanı Asım Özdemir’ de düşüncelerini : “ Spor kulüpleri, Belediye Başkanımızın maddi yardım desteklerini alarak iyi duruma gelmiş bulunmakta. Bizim de milli emlak, tesisleşme, yapılanma sorunumuz var. Gelecek olan yönetimden de bu sorunların giderilmesini isteyeceğiz. Çocuklarımızı kötü alanlardan çekip spor alanlarına yöneltmemiz lazım. Diğer spor dalları içinde düşündüğümüz planlarımız var ve inşallah bir adım atacağız. Belediye Başkanımızın önderliğinde Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gençlerimize sporla ilgili seminerler vereceğiz. “ şeklinde ifade etti.

Çelikbilek: Evlatlarımız için ne gerekliyse elimizden geleni yapacağız!

Yücel Çelikbilek, konuşmasında sporla ilgili yaptığı çalışmalardan ve spora verdiği öneme değindi. Ayrıca, Amatör Spor Kulüpleri Başkanlarından aday adaylığını açıkladığında Zeki Aksu’nun dışında kimseden hayırlı olsun mesajı almadığını söyleyererek duyduğu gönül kırgınlığını da dile getirdi: “ Biz toplantımızı spor kulüpleri ile rutin olarak yapıyoruz. Kimse, başkan siyasi bir sebep ile topladı diye düşünmesin. Spor önemli ve Beykoz’un bu konuda sıkıntıları var. Ama ilerleyen zamanda inşallah bu sıkıntıları aşacağız. Beykoz içinde hem köylülüğü hem şehirliliği barındırmaya çalışan bir ilçedir. Beykoz’da yaşayan gençlerimizle ilgili bazı sıkıtılar kulağımıza geldi. Bunun başında alkol, uyuşturucu var. Sporla ilgili bu yüzden çalışma yapmak durumundayız. Niye aday oldunuz, 5 yıl yetmedi mi? diyenleriniz olabilir, en doğal demokratik hakkınız bu demek. Şu 5 yıl içinde biz Beykoz’da çok ciddi işlere imza attık. Bu işleri yapmak 5 dakikalık değil, biraz zaman alıyor ama bunu kimse bilmez. Ben Şahinkaya Spor Kompleksi’nin yapılabilmesi için 4 yılımı verdim, çok çaba harcadım. Bu bir emektir ve buraya kolay gelmedi. Bu proje kolay ihaleye girmedi! Bakanlıktan bu yazılar kolay çıkmadı! Kulüplerimizin talepleri doğrultusunda malzeme yardımları yapmaya başladık. Şu anda iki tane kulübümüzün kiralarını biz ödüyoruz. Birisi Beykoz Stadyumu diğeri Paşabahçe. Ortaçeşme’ye de söz verdik ve çalışmalara başladık. Soğuksu Spor Kulübü’nün binası biraz ihalelerde ötürü uzadı. Ama mükemmel bir yaşam sahası olacak. Yenimahalle ile ilgili çalışmamızda 15 gün sonra başlayacak ve 30 Mart’ tan önce teslim edeceğiz. İlgili olmadığımız bir alan yok. Sağlıksa sağlık, eğitimse eğitim, sporsa spor ama yeterli mi? Tabiki değil. Evlatlarımız için ne gerekliyse elimizden geleni yapacağız! Kitap okuma kamplarıyla, sporla… Yapmazsak biz kaybederiz, yaparsak biz kazanırız!” dedi.

Çelikbilek’in konuşmasının ardından spor kulüplerinin sorunları dinlendi ve büyük bir önemle not alındı. Toplantı sonunda Çelikbilek, spor kulübü başkanlarına ince bir nezaket göstererek kahve fincanı hediye etti.

YORUMLAR...