Reklam
Reklam
Beykozlu çifçiler ’Tarımsal Kooperatif’ kurdu

Beykozlu çifçiler ’Tarımsal Kooperatif’ kurdu

Beykoz’daki çiftçilere ek bir gelir kaynağı sağlamak amacı ile ’Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ kuruldu.

Beykoz’daki çiftçilerimize ek bir gelir kaynağı sağlamak amacı ile Merkezi Akbaba’da olan Sınırlı Sorumlu (S.S.) Akbaba, Ali Bahadır, Mahmut Şevket Paşa, Paşamandıra Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı  Ağaç ve Peyzaj A.Ş. bu proje için Kooperatif kurulması gerektiğini belirtmesi üzerine Beykoz’daki çiftçilerimize ek bir gelir kaynağı sağlamak amacı ile Merkezi Akbaba’da olan Sınırlı Sorumlu (S.S.) Akbaba, Ali Bahadır, Mahmut Şevket Paşa, Paşamandıra Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu.

Beykoz’da yeni kurulan S.S. Akbaba, Ali Bahadır, Mahmut Şevket Paşa, Paşamandıra Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığının desteği ile ilk etapta 11 çiftçi ve 700 bin adet geri alım garantili mevsimlik çiçek üretimi başlamıştır.

Burada amaç halen ziraat yapan çiftçilerimizin gelirini yükseltmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin park ve bahçelerinde kullanılan ara ihtiyacına cevap vermek amacıyla ilk hasat yapılmıştır.

Beykoz Kaymakamı  Süleyman ERDOĞAN, Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK ve İlçe Tarım Müdürü İbrahim ÖZDEMİR, çiftçileri yerinde ziyaret edip hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

YORUMLAR...