Reklam
AK Parti Teşkilatı ’’Vefa İftarı’’ nda buluştu!

AK Parti Teşkilatı ’’Vefa İftarı’’ nda buluştu!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ramazan ayında gelenekselleşen ‘Vefa İftar’ını bu yılda büyük bir kalabalıkla gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ramazan ayında gelenekselleşen ‘Vefa Yemeği’ni bu yılda büyük bir kalabalıkla gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu geceye, bugüne kadar AK Parti kadrolarında yer almış tüm parti mensupları katıldı.

Rüzgarlıbahçe Aşşrom Balo Salonu’nda gerçekleştirilen geceye İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçin AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk, 5.dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, belediye meclis üyeleri, belediye başkan adayları, parti kurucuları ile kuruluşundan bugüne görev alan parti mensupları katıldı.

Muhammed Küçükkonuklar’ın okuduğu Kuran tilaveti ile başlayan gece de teşkilattaki herkes aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Geleneksel ‘Vefa Yemeği’nde, AK Parti’deki dayanışma ve birlik bir kez daha gözler önüne serildi.

Gece de konuşma yapan isimler ise, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine değinerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman AK Parti mensupları olarak yanında olacaklarının mesajını verdi.

Sefer: Cumhurbaşkanlığı seçiminde elimizden geleni yapacağız!

Gecenin ilk konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, öncelikle ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi. AK Parti teşkilatları olarak ihtiyaç sahibi insanlarla gönül sofralarında bir araya geldiklerini, ramazan ayının huriviyatı yaşamak için de ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Sefer; “Ramazan ayı, paylaşma ayıdır. Sevgiyi paylaşma, sofrayı paylaşmadır. Biz teşkilatlar olarak bu noktada elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Sefer, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bir zamanlar muhtar bile olamaz denilen Başbakanımızın arkasında duruldu. Türkiye’nin geldiği noktada bütün teşkilattaki arkadaşlarımızın payı var. Girdiğimiz tüm seçimlerde oylarımızı hep arttırdık. 10 Ağustos’ta belirlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçimine, Başbakanımızın gösterilmesi bizi mutlu etti. Teşkilatlar olarak, elimizden geleni yapacağız”.

Çelikbilek: Allah’ım bize inşallah 10 Ağustos bayramı yaşatacak!

Sefer’in konuşmasının ardından sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2002’de başlayan 2014’e kadar gelen güzel bir dönem geçirdiklerini belirtti. 12 yılda Türkiye’nin çok farklı noktalara taşındığını ifade eden Başkan Çelikbilek; “Türkiye farklılaştı. Bunlar kolay olmuyor, bu bir emektir. Ufak hesapları yapan insanlar olsaydı, bu ülke buralarda olmayacaktı. Muhalefet, ‘Başbakanı nasıl cumhurbaşkanı yaptırmayız’ diye düşünüyor. Halkımız şunu bilsin; artık olaya kendisi hakim. İnşallah millet, bu ülkeyi 21.yüzyılda lider yapacak olan ve yapan insanları kendi oyları ile iş başına getirecek. 10 Ağustos günü, tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Bu millet, ilk kez kendi oyuyla cumhurbaşkanını belirleyecek. Bu millet aslına dönecek. Bu millet geçmiş tarihinin zenginliğine dönecek. Allah’ım bize inşallah 10 Ağustos bayramı yaşatacak!” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Koçakelçin: En büyük cevabımız, Başbakanımızın ilk turda %50’yi aşması olacaktır!

Beykoz’dan sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçin, salondaki kalabalığı işaret ederek çok büyük bir aile olduklarını vurguladı. Koçakelçin, muhalefetteki partilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına gölge düşürmek için bir araya gelip cumhurbaşkanı adayı belirlediklerini söyledi. Diğer seçimlerde olduğu gibi bu seçim döneminde de ellerinde geleni yapacaklarını belirten Koçakelçin; “Bizim en büyük cevabımız Başbakanımızın cumhurbaşkanı olması değil, Başbakanımızın ilk turda %50’yi aşması olacaktır” dedi.

 

YORUMLAR...