Reklam
Beykoz’un sokakları sahurlarda da renkli

Beykoz’un sokakları sahurlarda da renkli

Sahur Programları’nda buluşan Beykozlular, Ramazan’ın huzurunu, gecenin bereketini ve aynı sofrayı paylaştılar.

Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Sahur Programları’nda buluşan Beykozlular, Ramazan’ın huzurunu, gecenin bereketini ve aynı sofrayı paylaştılar.

Hafta sonu önce Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece Belediye Meydanı’nda, daha sonra da Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece de Çavuşbaşı Çiftlik Camii avlusunda buluşan ilçe sakinleri gecenin maddi ve manevi nimetlerini birlikte tattılar.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen sahura Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ev sahipliği yaparken AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve ilçe sakinleri de geceye ilgi gösterdi.

Çavuşbaşı’nda yapılan sahur programında da yine ev sahibi olarak Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hazır bulunurken, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş geceye katılan isimlerdi.

Başkan Çelikbilek: “Ramazan’a Anlam ve Değer Katmaya Çalışıyoruz”

Başkan Yücel Çelikbilek sahur programlarını değerlendirerek “Geleneksel ve modern ‘Ramazan Etkinlikleri’ni sentezleyerek her yıl Beykoz’da bu mübarek ayın farklı yaşanmasına gayret ediyoruz. Ramazan’ın ruhuna ve manevi iklimine uygun olarak bizlerde naçizane anlam ve değer katmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de ilk kez Beykoz’dan başlayan ve dalga dalga tüm yurda yayılan Sokak İftarları ile komşuluğu pekiştirmeyi, Ramazan Etkinlikleri ile de genç yaşlı herkesi kucaklamayı hedefliyoruz. Programlarımıza katılan, renklendiren herkese teşekkür ediyoruz. Sahur Programları ise bu anlamda daha farklı bir etkinlik oldu. Gecemizi onurlandıran, soframızı şereflendiren ve bizimle Ramazan’ın sevgi, kardeşlik, paylaşma duygularını paylaşan herkese minnettarız” diye konuştu.

Kahvaltı tabağının ikram edildiği sahur programında vatandaşlara beyaz peynir, kaşar peyniri, yağ, bal, zeytin, salatalık, domates, kavun, börek, pide ve çay ikramında bulunuldu.

 

YORUMLAR...