Reklam
Reklam
MHP’li Vekil Engin Alan, Beykoz’a geldi!

MHP’li Vekil Engin Alan, Beykoz’a geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan, MHP Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan, MHP Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

İstanbul Milletvekili Engin Alan ziyareti eşi Nevin Alan, MHP İstanbul Bölge Başkanı Oğuzhan Karaman ile gerçekleştirirken karşılamada MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve yönetiminin yanında Milliyetçi Hareket Partisi teşkilat mensupları hazır bulundu.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret eden, Balyoz davasından tutuklu bulunduğu Sincan cezaevinden çıktıktan sonra açıklamalarıyla dikkat çeken Milletvekili Engin Alan partililere seslenmeden önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin selamlarını iletti. MHP’nin Kavacık’ta bulunan ilçe binasından partililere seslenen Alan, devletin bütünlüğü için her türlü hizmete hazır olduğunun mesajını verdi.

Alan: Tek amacımız, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin birliğini korumak!

Hapishanede geçirdiği süreç boyunca da Milliyetçi Harekete gönül veren insanlarla birlikte olduğunu ifade eden Alan, fiziki olaraktan partililerle birlikte olmanın kendisinde ayrı bir mutluluk ve gurur duygusunu yarattığını söylerken bundan sonraki süreçte daha kapsamlı buluşmaların olacağını aktardı.

İstanbul’un önemini “Ülküdaşlarım İstanbul çok önemli. İstanbul diğer çağ açıp çağ kapatmış, buram buram Türklük kokan tarihi bir Türk şehri, Türkiye Cumhuriyeti’nin pırlantası. Ben İstanbullu olmaktan onur ve gurur duyuyorum” diyerek açıklayan Alan, “50 sene Ordu’da hizmet ettim. Şimdi Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partisi’ne -üç senesi hapiste geçse de-  kalan her günü her dakikasında sizlere hizmet etmek için buradayım. Tek amacımız var, tek gayemiz var. Devletimizin bütünlüğü, milletimizin birliği doğrultusunda elimizden gelen her türlü gayreti göstermek” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi oldukça kimsenin bu ülkeden tek bir çivi sökmesi mümkün değildir!

Önümüzde ki süreçte Türkiye’nin zor bir döneme gireceğini vurgulayan Alan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinirken; “Burada partimizin duruşu bellidir, tavrı bellidir, adayı bellidir. Bu doğrultuda Beykoz’da ki arkadaşlarımın, ülküdaşlarımın partimizin kararı doğrultusunda partimizin adayına oy vereceğine inanıyorum, bu konuyu hiç tartışmıyorum” ifadelerini kullandı. Ak Parti hükümetinin yürüttüğü ‘Çözüm Süreci’ni ülkemizi bölüp parçalanması için bir ihanet süreci olarak nitelendiren Alan, konu hakkında partililere seslenirken “Tabii bütün bu zor ve sıkıntılı süreçte sizlerin varlığı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı bu memleketin birliğinin, dirliğinin bütünlüğünün çimentosudur, sigortasıdır. Türk Milliyetçileri ve onun siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi oldukça kimsenin bu ülkeden tek bir çivi bile sökmesi mümkün değildir! Bu işler öyle kolay değil” diyerek gözdağı verdi.

 ‘Gel’ diyecekler, geleceğim. ‘Dağ’a çık’ diyecekler dağa çıkacağım! Hiçbir karşılık beklemeyeceğim!

30 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını iç açıcı bulmadığını söyleyen Alan, MHP içerisindeki yeni yapılanmada İl Başkanı ve İlçe Başkanlarının heyecanını gözlemlediğini, bu nedenle ileriki süreçler için umutlarının çok fazla arttığını sözlerine ekledi.  Konuşmasına devam eden Alan, “Ben milletimin emrindeyim,  hiçbir karşılık beklentim yok. Ömrümün yettiği sürece devletime, milletime hizmet etmeye kendimi adamış bir adamım. Hapishanede olurum oradan da hizmet ederim, benim için hiçbir mahsuru yok. Teşkilatımızın yöneticilerini, sizleri gördükten sonra geleceğe yönelik ümitleri çok arttı. Yalnız tabii çok çalışmak durumundayız. Hiçbir şey emeksiz olmuyor. Türkiye çok yakın bir süreçte çok ciddi sıkıntılarla karşılaşabilir. O nedenle bu millete gönül vermiş Milliyetçi Harekete gönül vermiş arkadaşlarımın hiçbir karşılık beklemeden, birliğimizi dirliğimizi bozmadan, bir olacağız diri olacağız çok çalışacağız. Ben de bu süreçte karşılıksız emrinizdeyim. Önümüzdeki süreçte daha çok geleceğim. Değerli başkanlarımıza da söyledim ‘Gel’ diyecekler geleceğim. ‘Dağa çık’ diyecekler çıkacağım. ‘Beykoz’dan denize atla diyecekler’ atlayacağım. Siz ne isterseniz onu yapacağım. Hiçbir karşılıkta beklemeyeceğim” dedi.

Siyasi mücadelemizde Nene Hatunlar, Kara Fatmalar olacak!

Yaptığı ziyaretlerde, katıldığı programlarda eşini her zaman yanında bulundurduğunu kaydeden Alan, Türk kadının toplumda ki ve tarihte ki önemine değindi ve Türk kadını anlatıp, Türk kadını ile ilgili övgü dolu sözler söylerken; “İstiklal savaşını bu millet büyük Atatürk bu milletin kadınlarıyla kazandı. Dolayısıyla bu siyasi mücadelede Nene Hatunlar, Kara Fatmalar olacak. Başka çareniz yok. Türk kadını en az erkeği kadar yiğittir. Türk kadını en az erkeği kadar merttir. Türk kadını en az erkeği kadar cesurdur. Kadınlarımız bizlerle omuz omuza sırt sırta bu mücadelenin içinde olacaklar” şeklinde konuştu ve teşkilat içerisinde kadınların daha çok yer alması için dilekte bulundu.

Konuşmanın ardından MHP Milletvekili Engin Alan’a yoğun ilgi gösteren partililer, objektiflere poz verdiler.

YORUMLAR...