Reklam
Reklam
Giresunlular, Beykozluları iftarda buluşturmaya devam ediyor!

Giresunlular, Beykozluları iftarda buluşturmaya devam ediyor!

Beykozlu Giresunlular Derneği; düzenledikleri Ramazan sofraları ile Beykoz halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 8 senedir geleneksel olarak Kavacık’ta düzenlediği iftar sofrası, adeta Beykoz halkının ramazan ayı boyunca birleşme noktası oldu. Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş ve yönetimi tarafından düzenlenen iftar sofrası, her gün 500 Beykozluyu ağırlıyor.

Aynı zamanda iftardan 1,5 saat önce ramazan programının yer aldığı Mavi Karadeniz TV’de birçok tanıdık ismi konuk ediyor.

Mavi Karadeniz TV’nin bu seferki konuğu ise, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Ramazan üzerine sohbetin gerçekleştiği programda Başkan Çelikbilek, 25 Temmuz günü iftardan sonra sahura kadar Beykoz Çayırı’nda İsrail’le ilgili eylem yapılacağını söyledi. Teravih namazı da ilk kez Beykoz Çayırı’nda kılınacak ve Mavi Karadeniz TV’de eyleme destek vermek adına eylemi canlı yayın formatında yayınlayacak.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in program bitiminde başka bir TV programına katılmak üzere erken ayrılırken Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen Beykozlu Giresunluların önemli iftar konukları oldu.

Beykoz Güncel olarak bizde Giresunlular Dernek Başkanı ve Mavi Karadeniz TV’nin sahibi Fuat Kuş’la iftar sonrasında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin bu yıl ki Ramazan ayı nasıl geçti?

Ramazan ayı bu sene güzel geçti. Beykozlu Giresunlular Derneği olarak her gece 500 kişiye iftar verdik. Beykoz’da bulunan iş adamlarımız, derneğimiz, belediyemiz herkes elini taşın altına koydu. Gördüğünüz gibi içerisi tıklım tıklım. Mavi Karadeniz TV her akşam buradan canlı yayın yaptı. Birçok ünlü ve önemli isimleri ağırladık. İftardan 1,5 saat önce başladık. 8 yıldır sürekli yaptığımız bir etkinlik. Beykoz’da bu işi en iyi benimseyen Giresunlular Derneği. Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) her yerde sitemimi iletiyorum. STK’lar elini taşın altına koymalılar ve önemli günlerde bir şeyler yapmalılar. Dernekçilik demek sadece müzik, eğlence programı yapmak değil. Biz dernek olarak etkinlikleri çok ve nitelikli olarak yapıyoruz. Bize Beykoz’da yarışacak Sivil Toplum Örgütü lazım.

Böyle büyük bir organizasyonu yapmanıza bakılırsa dernek olarak maddi anlamla güçlüsünüz sanırım…

Tabii, 30 gün boyunca burada iftar düzenliyoruz. Buranın aylık 100 bin TL bütçesi var. Bunun yemesi içmesi, temizliği bir sürü organizasyonu var. Beykozlu Giresunlular Derneği, hem maddi hem manevi gücü olan bir dernek.

Peki, Beykozlu Giresunluların ramazandan sonraki etkinlikleri neler, var mı akılda olan bir şey?

3 Ağustos’ta Kaymak Donduran Yayla Şenliğimiz var. Ama İsrail – Filistin olaylarına bağlı. Ölümler devam ederse erteleyebiliriz. Daha sonra 18’inde belediyenin yapmış olduğu etkinliğe katılmayı düşünüyoruz. Uzun süre kalacağız orada, 1 aylık organizasyon biliyorsunuz. Ekim ayı içerisinde Beykoz Kapalı Spor Salonu’nda fındıkla ilgili bir etkinlik yapmak istiyoruz. Fındık dağıtımı yapacağız. Kasım ayında ise bölgemizle ilgili panel yapmak istiyoruz.

Mavi Karadeniz TV’nin yeni yayın döneminde yenilik var mı?

Yeni yayın dönemine Eylül ayında başlayacak. Yaklaşık 25 tane yeni programla geliyoruz. Kemençe Star yarışması yapacağız. Karadeniz Star yarışmamız var. Bir de Beykoz’da ‘Biri Sizi Gözetliyor’ adlı bir yarışmamız olacak, ‘Biri Bizi Gözetliyor’ isimli yarışma formatında.  

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...