Reklam
Reklam
Saadet Partisi İsrail’in zulmüne dur dedi!

Saadet Partisi İsrail’in zulmüne dur dedi!

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları, Filistin’de yaşanan İsrail saldırılarını protesto etmek ve konuya dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenledi.

 Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları, Filistin’de yaşanan İsrail saldırılarını protesto etmek ve konuya dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenledi.

İsrail’e karşı düzenlenen protesto yürüyüşünde,  Avrupa Birliği ülkelerinin saldırıya göstermelik bir tavır takınması eleştirilirken İsrail saldırılarının ancak karşı bir güçle durdurulabileceği vurgulandı.

Paşabahçe Meydanı’ndan Belediye Meydanı’na sloganlar eşliğinde yürüyen parti mensupları, Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İsrail’e karşı takınılan tavrın yanlış olduğuna dikkat çeken parti mensupları, Müslüman ülkelerin İslam Birliği çatısı altında birleşmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Basın açıklamasında; İslam coğrafyasında yaşanan kaosun ve 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısının ardında İsrail olduğuna işaret edilerek İsrail’in Filistin’e saldırabilmek için gerekli ortamı kendisinin yarattığı belirtildi.  AK Parti iktidarı ise, yaşanan olaylar karşısında rol yaptığı gerekçesiyle eleştirildi.

Akkuzu: İsrail, ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağladı!

İl Başkan Yardımcıları Şeref Kaçmaz ve Selman Yücel’in de yer aldığı protesto yürüyüşünde ilk konuşmayı Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Akkuzu gerçekleştirdi.  ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları savunma hakkı olarak nitelendirmesini eleştiren Akkuzu,    İsrail’i faşist ve ırkçı olarak adlandırdı. Akkuzu, Filistin halkına özellikle iftar ve sahur vakitlerinde saldırıldığının altını çizerek ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin Filistin’de yaşanan katliama karşı göstermelik bir tutum içerisinde olduğunu belirtti. Filistin’e yapılan son saldırıda 750 kişinin öldüğünü, 4 binden fazla Filistinlinin ise yaralandığını söyleyen Akkuzu, İsrail’in ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağladığını söyledi.

İsrail ile her türlü stratejik ortaklığı sürdürmek kabul edilemez!

Filistin halkının acil gıda ve ilaç yardımına ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Akkuzu, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Siyonist İsrail’in tüm yaptıkları insanlık suçudur. Malatya Kürecik’teki füze kalkanı, Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş’taki patriot rampaları İsrail’i koruma amaçlıdır. Filistin meselesinde tarafsız olmak elbette kabul edilemez. Ancak, ekranlarda Filistin’e sahip çıkıyor gözüküp, diğer taraftan İsrail ile her türlü stratejik ortaklığı sürdürmek asla kabul edilemez. Afganistan’dan, Libya’ya,  Pakistan’dan Sudan’a İslam coğrafyasındaki kaosun sebebi Siyonizm’dir. 28 Şubat postmodern darbenin, 11 Eylül İkiz Kuleler saldırılarının ve Mısır’daki darbenin ardında Siyonizm vardır. Türkiye’nin ABD, AB ve İsrail ile stratejik ortaklığı kendi ayağına sıkmasıdır. ’Kahrolsun İsrail’ demekle İsrail kahrolmaz. İsrail ancak güçten anlar. Tüm dünyanın başında bir musibet olan İsrail, işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunun yolu İslam Birliği’dir. Türkiye’nin yeri Avrupa Birliği değil,  İslam Birliği’dir. İsrail küstahlığının, şımarıklığının ve aşağılık davranışlarının karşılığını er geç bulacaktır".

Kaçmaz: Filistinli bebeklerin acısı yüreğimizde! 

Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Akkuzu’nun ardından konuşan İl Başkan Yardımcısı Şeref Kaçmaz, vücutları İsrail bombalarıyla paramparça edilen Filistinli bebeklerin acısını yüreklerinde hissettikleri için bir araya toplandıklarını ifade ederek şu sözleri kaydetti: "Bu meydandan İsrail’e, dünyanın en uzak noktasındaki zalimlere sesleniyoruz: Ey zalimler yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz. 11 aylık Refah Partisi iktidarında bu zalim Siyonistler bir tane mermi dahi Gazze’ye atmaya cesaret edemedi.  Çok ivedi olarak milli görüş iktidarına ülkemizin ve dünyanın ihtiyacı var".

Yücel: Bu aşağılık katiller, Müslüman çocukları öldürmek için özellikle ramazan ayını seçiyorlar!

İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel ise konuşmasının başında, milli görüşçü anlayışın bu katliam karşısında nasıl bir tavır takınacağını açıkladı. Yücel, "Yıldız Tilbe kadar erkek yürekli olmak, ’İsrail’e kahrolsun’ diyebilmektir milli görüş" diyerek iktidarın stratejisini eleştirdi. Yücel konuşmasına şu sözlerle devam etti: " Gençler slogan atıyor ’Mehmetçik Gazze’ye’ diye.  Mehmetçiğin Gazze’ye gitmesi iki saatlik mesele. O kararı vermek için Erbakan lazım memleketin başına.  Cahiliye devrinde bile ramazan ayında kan akıtılmazdı, savaş yapılmazdı.  Bu aşağılık katiller özellikle senelerdir ramazan ayını seçiyorlar Müslüman çocuklarını öldürmek için"  İktidar’ın halka rol yaptığını söyleyen Yücel, "Sahneye çıkıp ’siz nasıl Müslüman çocuğunu öldürürsünüz’ diyenler gidip Yahudi’den plaket alıp da Yahudi’ye kafa tutamaz. Sahnede rol yapıyorlar bize.  İktidar, gemicikleriyle Kuzey Irak’ın petrolünü İsrail’e taşıyor. Gazze’de Hamas’ın attığı füzeyi Malatya’da Kürecik’ten haber alıp İsrail’e haber veriyor.  Bunu yapanlar İsrail’e kafa tutamaz.  İsrail’e karşı duramazlar, çünkü varlık sebepleri onlardır" dedi.

YORUMLAR...