Reklam
Reklam
CHP Beykoz’dan basına mesaj!

CHP Beykoz’dan basına mesaj!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeni ile bir mesaj yayınladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeni ile bir mesaj yayınladı. Arıkan’ın yerel basın temsilcilerine gönderdiği yazılı mesaj şu şekilde;

Değerli Basın mensuplarımız;

Bugün Ülkemizde her alanda ciddi yaşamsal sıkıntılar varlığını en iyi bilen ve yaşayan kesim sizlersiniz. Bu sıkıntıları toplumsal sorunları bizlere aktarırken klavyenin tuşlarına özgürce basamadığınızı biliyoruz. Yazı yazarken, fotoğraf çekerken haber değerinin önemli olmasına rağmen haberi geçip geçmemekte fotoğrafı basıp basmamakta tereddüt yaşıyorsunuz.

Anayasamızın 28.maddesi “Basın hürdür sansür edilemez” açık hükmüne rağmen basına en üst makamlardan telefon talimatları ile yön verdiğini, teftiş kurumları aracılığı ile baskı yapıldığını tüm kamuoyu bilmektedir.

Bütün bunlara rağmen bir kısım yerel ve ulusal gazetelerimiz özgürlüklerine sahip çıkarken, bazı gazeteler evet efendim demeye ve halkın haber alma özgürlüğünü manipüle etmeye devam ediyorlar.

24 Temmuz Basın Bayramı nedeni ile özgür yerel ve ulusal yazılı, görsel tüm basınımızı Genel Yayın Yönetmeninden çalışanlara kadar tüm basın emekçilerini kutluyorum.

Evet efendimci gazetelere, yönetmenlerine bu günün değerine göre davranarak özgürlüklerine sahip çıkmaya, sansüre direnmeye çağırıyorum.

Şevket ARIKAN

 İlçe Başkanı

YORUMLAR...