Reklam
Reklam
Beykoz Bayram coşkusuyla kenetlendi

Beykoz Bayram coşkusuyla kenetlendi

Beykoz’da Ramazan boyunca ilçenin dört bir yanında sergilenen kardeşlik, sevgi ve dayanışma duyguları Bayram’ın gelmesiyle perçinlendi.

Beykoz’da Ramazan boyunca ilçenin dört bir yanında sergilenen kardeşlik, sevgi ve dayanışma duyguları Bayram’ın gelmesiyle perçinlendi. Belediye Meydanı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katılan ilçe sakinleri bayram coşkusu ve mutluluğuyla kenetlendi.  

Beykoz Belediyesi’nin geleneksel Bayramlaşma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı  Yücel Çelikbilek,  AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve 7’den 70’e ilçe sakinleri katıldı.

Ramazan Bayramı’nı kutlamak üzere ilçeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi Başkan Çelikbilek belediye binasında karşıladı.  Bakan Güllüce Başkan Çelikbilek’le sohbet ederek, belediye personelinin bayramını kutladı.

Bayramlaşmaya gelen ilçe sakinlerine Beykoz Belediyesi tarafından pilav, kavurma, ayran ve tatlı ikram edildi.

Başkan Çelikbilek: “Gazze bizim içimizde ve gönlümüzde” 

Belediye Meydanı’nda ilçe sakinlerine hitap eden ve tüm ilçe sakinlerinin bayramını kutlayan Başkan Yücel Çelikbilek, Dünya’nın farklı yerlerinde Müslümanlar’ın maruz kaldığı zulüm ve haksızlıklar dolayısıyla bu Bayram’ı buruk ve hüzünlü yaşadıklarını söyledi.

Başkan Çelikbilek Müslümanların yaşadığı sıkıntılı ve zor günlere değinerek: “Bir taraftan Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşarken bir taraftan burukluğu ve ezikliği yaşıyoruz. Dünya’da Müslümanların maruz kaldığı acılar bizi üzüyor. İsterdik ki bütün Müslümanlar bayramı bugün aynı güzellikte hissetsin. Ne yazık ki Suriye’de kan var Irak’ta kan var, Gazze’de kan ve göz yaşı var.  Gazze’de dünyanın en zalim insanlarının Ramazan’ı nasıl zehir ettiklerini görüyoruz. Zulüm hiçbir zaman abad olmaz.  Bu zulüm mutlaka sona erecek. Belki o kardeşlerimizle mesafe olarak uzağız ama gönül olarak onları içimizde hissediyoruz. Suriye ve Irak’ta kardeşlerimize yapılanları kendimize yapılmış sayıyoruz. O nedenle bu bayramı hüzün ve burukluk içinde yaşıyoruz. Sevgi paylaştıkça çoğalır, hüzün paylaştıkça azalır. Bu duygularla hepinizin bayramını yürekten kutluyor, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyorum. Rabbim bütün günlerinizi bir öncekinden güzel ve hayırlı eylesin. Hepinize sevgi , saygı  ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”  dedi.

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla ülkeyi yeni bir Bayram’ın beklediğini söyleyen Başkan Çelikbilek, seçimlerle milletin kendisini yöneteni doğrudan seçme hakkına sahip olacağını ve herkesi barış ve sevginin hâkim olacağı güzel günlerin beklediğini ifade etti.   

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da Bayram’ın kardeşliğe, kucaklaşmaya ve barışmaya vesile olduğunu vurgulayarak “Dünyanın hiçbir yerinde haksız yere kimse acı çekmesin” diyerek bayram ruhunun tüm dünyanın her yerinde yayılmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Erdoğan ve Başkan Çelikbilek programa katılan ilçe sakinleriyle tek tek bayramlaştı.

Başkan Çelikbilek belediye önündeki programın ardından AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve belediye başkan yardımcılarıyla birlikte Şirindere, Paşamandıra, Bozhane ve Kılıçlı mahallelerine giderek buralarda halkla bayramlaştı. Mahalle sakinlerinin bayramını kutlayan Başkan Çelikbilek, çocuklara da oyuncak dağıttı.

10 Ağustosta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de dikkat çeken Başkan Çelikbilek, ilk kez cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçeceğini belirterek vatandaşlardan mutlaka oy kullanmaya gitmelerini istedi.

YORUMLAR...