Reklam
Reklam
Final maçının galibi Vakıf Tepe Camii oldu!

Final maçının galibi Vakıf Tepe Camii oldu!

Beykoz Camiiler Arası Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’nın final galibiyeti; Vakıftepe Camii’nin oldu.

Muhammed Furkan Boylu Camiiler Arası Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’nın final galibiyeti; Vakıftepe Camii’nin oldu.

8 takım ve 2 gruptan oluşan Muhammed Furkan Boylu Camiiler Arası Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’nın final maçı ev sahipliğini ve organizasyonunu Ortaçeşme Spor Kulübü üstlendi.

Final maçı, Çamlıbahçe Camii takımı ve Vakıftepe Camii takımı arasında Ortaçeşme Spor Kulübü futbol sahasında gerçekleşti.

Final maçını izlemeye çok sayıda seyirci katılırken; Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ilçedeki camii yöneticileri ve imamlar da bu maçı heyecanlı bir şekilde takip etti.

Maça başlamadan önce İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, gençlere güzel öğütler verdi. Müftü Demirtaş; 1,5 sene önce 15 yaşında yaşamını yitiren Ortaçeşme Spor Kulübü futbol oyuncusu Merhum Muhammed Furkan Boylu’nun ruhu için dua okumayı da ihmal etmedi. Maçı izlemeye gelen Merhum Muhammed Furkan Boylu’nun ailesi de o an duygulu anlar yaşadı.

Karşılaşma çok çekişmeli yaşanırken takım oyuncuları da oyuna çok hırslı başladı. Her 2 takımın oyuncuları sahada galibiyet için büyük ter döktü. Hava şartlarının çok sıcak olması sebebi ile zaman zaman zorlanmalar oldu.

Vakıftepe Camii takımı 7 - 3 Çamlıbahçe Camii takımını yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Kazanan Vakıftepe Camii takıma Ortaçeşme Spor Kulübü As Başkanı Sadık Ali Uslu ve İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş oyunculara madalyalarını ve kupalarını takdim etti. Yenilen Çamlıbahçe Camii takımına ise ikincilik kupası verildi.

Maçın sonrasında bir araya geldiğimiz Ortaçeşme Spor Kulübü Yöneticisi Seyit Keskin, Beykoz Güncel’e spor kulübü olarak yakın zamanda yapacakları maçları ve hazırlıklarını anlattı. Keskin; “Ortaçeşme Spor Kulübü, bu sene a takım kategorisinde süper amatörde mücadele edecek. 6 Eylül’de maçlar başlıyor. Grup kuraları çekildi. Zorlu bir guruba düştük. Takım antrenmanları her gün yapılıyor. Oyuncularımızın inançları tam. Çok çalışıyorlar. Alt yapıda da her kategoride takımlarımız hazır ve bütün gruplara hazırlanıyoruz. Çalışmalar aralıksız sürüyor. Okulların tatil olması ile futbolcularımız tamamen çalışmalara kendilerini adamış durumdalar. İlk hazırlık maçımızı 16.8.2014 Paşabahçe Stadı’nda Paşabahçe Spor ile yapacağız. Ligler başlamadan önce bütün takımlarımızı hazır hale getirmek için yönetim ve hocalarımızla yoğun çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...