Reklam
Reklam
Beykoz Spor’un 107. yılını coşkuyla kutladı!

Beykoz Spor’un 107. yılını coşkuyla kutladı!

Beykoz Spor’un 2009 yılından itibaren gelenekselleşen yıl dönümü kutlaması, bu yıl da tüm Beykozlular tarafından coşkuyla karşılandı.

Beykoz Spor’un 2009 yılından itibaren gelenekselleşen yıl dönümü kutlaması, bu yıl da tüm Beykozlular tarafından coşkuyla karşılandı.

Beykoz Spor’un 107.kuruluş yıl dönümü kutlaması, Beykoz Meydan’dan yoğun bir katılımla yapılan yürüyüşün sonrasında saatlerin 19.08’i göstermesiyle Paşabahçe Stadyumu’nda devam etti.

1908 Dünya Beykozlular Günü olarak tarihteki yerini alan Beykoz Spor, 107.yılını tüm Beykozlularla kutladı. 7’den 70’e tüm ilçe halkı; taktıkları şapkalarla, tişörtlerle Beykoz sokaklarında yürüyerek Beykoz Spor’a duydukları sevgiyi adeta haykırdı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, belediye meclis  üyeleri, muhtarlar, bazı amatör spor kulüpleri yöneticileri ve başkanları da bu coşkuya eşlik edenlerdi.

Sloganlar eşliğinde yürüyen Beykoz Spor sevdalıları, Paşabahçe Stadyumu’nda da tezahüratlarla sonuna kadar Beykoz Spor’un yanında olduklarını ve olacaklarını gösterdi.

Geçtogan: Eski günlere dönmek için ilk adımları beraber atalım!

Boğazın Yargıçları adına konuşma gerçekleştiren Turgay Geçtogan; 1908 Dünya Beykozlular Günü’nün ilk olarak 2009 senesinde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in destekleriyle gerçekleştiğinin ve daha sonraki süreçlerde de bu günün Beykoz Belediyesi tarafından resmileştiğinin bilgisini katılımcılarla paylaştı. Bu yıl 5.sini kutladıklarını ifade eden Geçtogan; “Bu anlamlı günün Beykoz Sporumuz için daha güzel, daha başarılı yılların ilk adımlarını atmamız tek umudumuzdur. Geçtiğimiz senelerde yaşadığımız sportif başarısızlıkların son bulması ve tüm halkımızın takımına sahip çıkarak yeniden özlenen eski şahşalı günlerimize dönülmesi için bugün ilk adımları beraber atalım” dedi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i gelecek sezon oynanacak tüm maçları beraber seyretmeyi teklif eden Geçtogan, geç kalınmış bir davet olduğunu da üzülerek belirtti.

Aksu: Beykoz Spor için hepimiz bir olduk, birlik olduk!

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu; Beykoz Sporun 107. yaşına girdiğini söyleyerek bu anlamlı günde herkesin beraberlik içerisinde olmasından ötürü gurur duyduğunu ifade etti. Aksu, konuşmasında: “Bugün yeniden büyük Beykoz’u yaratmak için hep birlikte taraftarlarıyla, camiasıyla, belediye başkanıyla bir olduk, birlik olduk. Birkaç yıl öncesinde camia içerisinde yaşadığımız sıkıntıları geride bırakmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Belediye Başkanımızın katkılarıyla çok yakında tüm Beykozluları kucaklayarak Beykoz Arena’ya kavuşacağız. Bunun yanı sıra Beykoz Stadı da yıkılarak yeniden inşa edilme çalışmaları başlamak üzere. Camia içerisinde yaşanan kırgınlıklar ve tartışmalar son yıllarda bizi oldukça güçsüz düşürdü. Ancak bugünden itibaren tabloyu tersine döndüreceğimize inancım tamdır. Beykoz Spor’u hakkı olduğu profesyonel liglere taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.  Aksu, kulüplerinin 100.yıl kutlamaları çerçevesinde 2008 yılında oluşturdukları ‘Beykoz Spor Kulübü Hatıra Ormanı’nın ismi konusunda değişikliğe gittiklerine dikkat çekerek 100.yıl kutlama komitesinin başkanlığını üstlenen merhum Dr. Özer Odabaşı’nın ismini ormana verdiklerini söyledi.

Çelikbilek: Beraber yürüdükçe biz bu yollarda hiçbir zaman geri kalmayacağız!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasına, herkesin 1908 Dünya Beykozlular Günü’nü kutlayarak başladı. Her şeyin üstesinden birlik ve beraberlikle gelineceğini vurgulayan Başkan Çelikbilek: “Birbirimizi dışlayarak bir yere gelinmediğini hepimizin bilmesi lazım. Beykoz, bütün Beykozlularındır. Beykoz halkı, aziz ve muhterem insanlardır. Kendinize ve Beykoz’a sahip çıkın. Beykoz’u büyütmenin yollarını arayalım.  Ben spordan gelen bir kardeşinizim. Sporu, sizin kadar biliyor ve önemsiyorum. Spor adına yapılan her şeye gücümüz yettiği kadar destek olacağız. Yeni sahalarımız, yerlerimiz yapılacak. Beykoz halkının mutlu olması, hepimizin mutlu olması demektir. Beraber yürüdükçe biz bu yollarda hiçbir zaman geri kalmayacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, kulüp adına Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür plaketi takdim etti.

Beykoz Spor’un 107. coşkulu yıl dönümü kutlaması, 1908 Üsküdar – 1908 Beykoz dostluk maçının sonrasında gökyüzüne atılan havai fişek gösterisi ve taraflar tarafından yakılan meşaleler ile son buldu.

YORUMLAR...