Reklam
Reklam

İnsanlık abidesi Mehmet Gedik

18 ve 19. dönem Anatavan Partisi Bursa eski milletvekili Mehmet Gedik, 1953 yılında Trabzon'un Çaykara ilçesinde doğdu. Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Babası rahmetli Ali İhsan Gedik doğruluk ve insanlık abidesi insandı. Üçümüz ANAP kapatılacak denen günlerde Bursa Kemalpaşa teşkilatını kurduk. Mehmet Gedik, İlçe Başkanı oldu biz kayıtlı bile değildik ama tamamen arkasında idik.

O dönem rahmetli Turgut Özal, Kemal Paşa?ya gelmiş ve çok memnun ayrılmıştı. Ayrılırken de milletvekili adayı kim olsun diye sormuştu. O zaman Mehmet Gedik bana çok ısrar etmiş, ?Abi benimde bir vekilim olsun? demişti. O tarihlerde yeni uzman doktor olarak hayata atılmıştım. ?Mehmet ben yetim büyüdüm senin gibi müteahhit babam yok, ekmeğimi politikadan kazanamam? diyerek teklifi geri çevirdim. Ondan sonraki dönem kendisi vekil oldu. Genel Başkan yardımcılığına kadar yükseldi. Hatta Bakan yapılmaması o dönemde olay olmuştur.

 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı olduğumda beni arayarak; ?20 sene evvel vekilliği teptin şimdi ilçe başkanlığımı yapıyorsun? demişti.

Aziz bir insanın çok değerli evladı, doğruluk, iyilik, dobralık, mertlik ve merhametten başka bir şey bilmez. Kim bilir hangi haksızlığa engel olduğu için o kahpe kurşunlara hedef oldu. Hakkında çok şey söylenebilir ve yazılabilir ama önemli bir şahsiyetti.

İşin aslını Allah biliyor ama benimde bildiğim bir şey var hiç haksızlık, vicdansızlık yolsuzluk, ahlaksızlık ve merhamet dışı bir eylemi olamaz. Asil bir babanın asi, mert ve merhametli evladıdır. Bursa, Türkiye ve insanlık onun ayrılığı ile çok şey kaybetti. Yeri kolay dolmaz, unutulmaz bir insan.

Galiba hayat ve ömür denen şey sevdiklerinden ayrılığa katlanmaktır.

Seni unutamayız. Babanla birlikte içimizde yaşayacaksın. Babanı hiç unutamadık üstüne sen geldin.

Mekanın cennet olsun...

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...