Reklam
BİSK; Yardım dağılımında adaletsizlik var

BİSK; Yardım dağılımında adaletsizlik var

Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) Olağan Kongresi’nde seçilen yeni yönetim kurulu, amatör spor kulübü başkanları ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) Olağan Kongresi’nde seçilen yeni yönetim kurulu, amatör spor kulübü başkanları ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Beytaş Sahil Restoran’da düzenlenen yemekli toplantıya; amatör spor kulübü başkanları ve ilçedeki basın mensupları katıldı.

Hem tanışma hem de bazı sorun ve çözümleri bulma konusunda spor kulübü başkanları ile toplanan BİSK yönetimi, A’dan Z’ye tüm konuları gündeme aldı. Ayrıca bundan sonra yapılacak 1 saatlik kulüpler birliği toplantısı ‘her ayın ilk Cuma günü akşam 20.00’ olarak belirlendi.

Paraların dağılımı hakkında ‘adaletli’ dağılım yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Abdullah Yümsel, yeni oluşan spor takımlarına destek verilmesi gerektiğini ancak 9 takımla giren kulüpler gibi de değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Kulüplerin sabit gelirli kulüpler haline getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yümsel, şu an kapanan herhangi bir kulüplerinin olmadığını fakat bundan sonra da altından kalkamayacakları kulübün kurulmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Özdemir: Her zaman sizlerin yanındayım!

İlk konuşmayı yapmak üzere mikrofonu ele alan eski BİSK Başkanı Asım Özdemir, görevini çok güzel bir yönetime emanet ettiğini söyleyerek ayrılmanın da kendisine göre kolay olmadığını dile getirdi. Kongre sonucu yeni seçilen yönetime başarılar dileyen Özdemir; “Her zaman sizlerin yanında olacağım. Ben sizden biriyim. Sizi kalbimle seviyor ve kalbimle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Özdemir’e konuşmasının sonrasında, spor adına yapmış olduğu hizmetlerden ötürü BİSK’in yeni başkanı Abdullah Yümsel ve Anadolu Kavağı Spor Kulübü Başkanı Serdar Lüleburgaz tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yümsel: Biz amatörüz ama profesyonel anlamda yönetmek istiyoruz!

Kongrede oy birliği ile BİSK’in başkanlığına seçilen Abdullah Yümsel; Beykoz’un tarihi iki kulübü olduğuna değinerek birinin Anadoluhisarı Spor Kulübü olduğunu, diğerinin ise Beykoz Spor Kulübü olduğunu ifade etti. Bu kulüplerin özgeçmişinden ötürü saygı duyulması gerektiğine dikkat çeken Başkan Yümsel; “Gönül ister ki, tüm spor kulüplerimiz profesyonel liglerde top oynasınlar. Tabi, bunun bir anda olması mümkün değil. Maddi ve manevi boyutu var. Kendi imkanlarımız doğrultusunda bizler gençlerimize spor yaptırmaya çalışıyoruz. Hangi şartlarda spor yaptırmaya çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Görevlerimiz gerçekten çok kutsal. Her şeyden önce gençlerimize önem veriyoruz ve onların kötü alışkanlıklara yönelmesini engelliyoruz. İlçemizde 4 bin lisanslı sporcumuz oynuyor. Yani binlerce gence hizmet ediyoruz. Kulüpler birliğinin kurulmasıyla belediyelerden destek almaya başladık. Biz ne kadar çalışkan ve üretken olursak hem belediyemizden hem de diğer spor sevdalılarından destek doğururuz. Biz amatörüz ama profesyonel anlamda yönetmek istiyoruz. Belediyenin bize sağladığı destek artırımını çok iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Konuşmaların sonrasında ‘3.ligte oynayanlara 37 bin 500 TL, bölgesel ligte oynayanlara 22 bin 500 TL, süper amatörde oynayanlara 17 bin 500 TL, 1.amatörde oynayanlara 12 bin 500 TL, 2.amatörde oynayanlara 7 bin 500 TL’ yardım alacağı konusuna bazı kulüp başkanları ‘adaletsizlik var’ diyerek tepkilerini gösterdi. Bir süre yaşanan gerginliğin ardından toplantı gündemi devam etti.

YORUMLAR...