Reklam
CHP Beykoz 91. yaş gününü kokteyl ile kutladı

CHP Beykoz 91. yaş gününü kokteyl ile kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 91. yaş günü, CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen kokteyl ile kutlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 91. yaş günü, CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından sabah saatlerinde Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konmasıyla başlarken akşam ise ilçe binasında düzenlenen kokteyl ile kutlandı.

Gencinden yaşlısına birçok parti üyesinin katıldığı kokteyl de bir de 91.yaş dönemine özel hazırlanan sunum konuklarla paylaşıldı.

CHP’nin tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi ile özdeştir, eşittir!

Eski parti üyelerinden Aziz Küçükünsal’ın ilk konuşmayı yapmasıyla başlayan kokteyl, daha sonra İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın katılımcılara hitabıyla sürdü. Arıkan’ın geçmişten günümüze CHP tarihi ile ilgili kısa bilgiler vererek yaptığı konuşmasında: “Bundan 10 gün kadar önce 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladık. 26 Ağustos’tan 9 Eylül’e o 1922 yılına aitti. Bugünkü 9 Eylül ise, 1923 yılına ait. Çünkü, 9 Eylül 1922’de Anafartalardan başlayan ve emperyalizmin ülkemizden atıldığı 9 Eylül ve bundan sonra TBMM sürecinde Atatürk şunu gördü: Meclis çalışmalarına bir fırka ile devam etmek. 9 Eylül 1922’de CHP’nin kuruluş bildirgesi İçişleri Bakanlığı’na verildi. Başlangıçta partimizin adı Halk Fırkası idi. 1924’de Cumhuriyet Halk Fırkası oldu. CHP’nin tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi ile özdeştir, eşittir. 1935 yılında partimiz amblem olarak altı oku seçti. CHP ulusal sanayinin ve ekonominin gelişimine öncülük etti. Çok partili sisteme geçişe olanak sağlayarak öncü misyonunu sürdürdü. Bu süreçte parti devlet partisinden halkın partisine, düzen partisine değişimin partisine dönüştü. Sosyalist Enternasyonelin kararları CHP’nin tüzük ve programında yer aldı” ifadelerine yer verdi.

Bugünden itibaren seçim kampanyamızda başlamıştır!

 CHP’nin çok sesli bir parti olduğuna değinen Arıkan, bu durumun doğal olduğuna dikkat çekerek; “Bir olay yüzünden kimi zaman birbirimizi bazen sağcılaşmak, bazen faşistleşmek gibi ithamlarda bulunabiliyoruz. Bu doğru değil. Eğer değişimin partisi olamayacaksak, Gezi olaylarını kavrayamayacaksak, toplumdaki emeğin hakkını savunmayı anlayamayacaksak, hepimiz el birliği ve gönül birliği içinde gece gündüz çalışamayacaksak ve önümüzdeki genel seçimlerde bu halkın önüne iktidar iddiamızı koyamayacaksak bize yazıklar olsun! Bu uğurda Cumhuriyet’in kuruluşundan Gezi eylemlerine kadar demokrasi mücadelesinde kaybettiğimiz insanlarımıza bunun hesabını soracağımıza söz verdik. Doğum gününüz kutlu olsun. Bugünden itibaren seçim kampanyamızda başlamıştır. Önümüzdeki günlerde mevcut belediye meclis grubumuzu, 2009-2014 grubumuzu ve ilçe yönetim kurulumuzu bir araya getireceğiz. Daha sonra da 5 kişilik mahalle birim sorumlularının seçimlerini yapacağız. Bu partide hiçbir organa atama yapılmayacak. Seçilen arkadaşlarımdan oy istemiyorum. Her mahalleden seçilecek 5 kişi bu partinin yapacağı her etkinlikte sokakta olacak. Kurtuluş Savaşı için Samsun’dan başlayan o planlama gibi yapacağımız planlama için 1,5 ayımız var. Kimin başı ağrırsa bizim haberimiz olacak. Eğer biz toplumumuzun kılcal damarlarına nüfuz edemeyeceksek ne kadar paramız, gücümüz, aklımız olursa olsun bu seçimden başarılı çıkamayız” dedi.

Kadın parti üyelerinden de günün anlam ve önemine dair konuşma yapmak isteyenleri mikrofona davet eden Şevket Arıkan, kadına pozitif ayrımcılık uygulamasına da önem verdiklerini bir kere daha gösterdi. CHP tarihi ile ilgili kısa bir sunumun ardından kokteyle geçildi. 

 

YORUMLAR...