Reklam
Reklam
Kaldırımlar yayaların, yollar araçların oluyor

Kaldırımlar yayaların, yollar araçların oluyor

Beykoz Belediyesi’nin, yaya ve araç trafiğini düzenlemek amacıyla başlattığı çevre ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor.

Beykoz’un tüm sokak ve caddelerinin çehresini değiştirecek ve ilçe geneline 25 bin m² parke taşı döşenecek çevre ve kaldırım düzenleme çalışması çerçevesinde Kavacık Mahallesi’nde yürütülen faaliyetler tüm hızıyla ilerliyor.

Beykoz Belediyesi’nin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, yaya güvenliği ve araç trafiğini düzenlemek amacıyla başlattığı çevre ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor. Kavacık’tan başlatılan çalışmayla ilçe sokak sokak yenileniyor.

Kavacık Orhan Veli Kanık Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Okul Caddesi’nin de sürdürülen kaldırım, yaya ve araç trafiği düzenleme çalışmalarının yanı sıra cadde üzerindeki işgallerin kaldırılmasıyla kaldırımlar daha düzenli ve yayaların kullanımına uygun hale getiriliyor. Yılsonuna kadar ihtiyaç duyulan yerlere toplam 25 bin m² parke taşı döşenmesi planlanıyor.

Yollar “Engel” Olmayacak

Engelli vatandaşların kullanımına uygun yapılan yol, çevre ve kaldırım düzenleme çalışmaları kapsamında, rahatça kullanabilmeleri için kaldırımlara engelli rampaları ve sarı yürüme bantları yapılıyor. Bunların yanı sıra kaldırım kenarlarına çelik sınır bariyerleri yerleştirilerek araçların kaldırıma park etmesi önleniyor. Ayrıca caddelerin üzerine yer yer yapılan araç park cepleriyle de sürücülere araçlarını park etme imkânı sunuluyor.

Başkan Çelikbilek: “Beykozlulardan ricamız yürümeyi tercih etmeleri”

Yayaların daha güvenli ve geniş kaldırımlara, araçların ise daha düzenli yollara kavuştuğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “İlçe sakinlerimiz ve özellikle engelli vatandaşlarımız için kaldırımları kullanışlı ve keyifli hale getiriyoruz. Yollara yaptığımız ceplere de araçlar park ederek kısa süreli işlerini rahatça halledebilirler. Beykozlulardan ricamız araçları dükkân önlerine park etmek yerine kendilerine ayrılan yerlere bırakıp, biraz yürümeyi tercih etmeleridir. Bu hususta daha hassas davranırsak hepimiz rahat ederiz. Yapacağımız yeni otoparklarla da uzun süreli park sorununu çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca yenilenen kaldırımlarla kent estetiğine yeni çehre kazandırıyoruz. İlçemizin tüm mahalle, cadde ve sokakları daha da güzelleşiyor” diye konuştu. 

 

YORUMLAR...