Reklam
Reklam
TEGV İpek Kıraç Eğitim Birimi, yeni eğitim dönemine hazır!

TEGV İpek Kıraç Eğitim Birimi, yeni eğitim dönemine hazır!

TEGV Anadoluhisarı İpek Kıraç Eğitim Birimi, düzenlediği sabah kahvaltısında `yeni eğitim-öğretim dönemine hazırız` mesajını verdi.

TEGV Anadoluhisarı İpek Kıraç Eğitim Birimi, düzenlediği sabah kahvaltısında `yeni eğitim-öğretim dönemine hazırız` mesajını verdi.

Eğitim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen sabah kahvaltısına, eğitim gönüllülerinin yanı sıra Göksu Mahallesi Muhtarı Arzu Ulubent, Göztepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Duran ve yerel basın mensupları katıldı.

Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen toplantı, Filiz Erdoğan’ın yaptığı sunumla devam etti.

TEGV İpek Kıraç Eğitim Birimi’nde gerçekleştirdikleri ve bu dönem gerçekleştirmeye çalışacakları faaliyetlerden bahseden Erdoğan: “Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 1995 senesinde kuruldu. Amacımız Cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine  bağlı, akılcı, sağduyulu, öz güven sahibi, farklı inançlara saygılı, insan ilişkilerinde din, dil, ırk ayrımı yapmayan çocuklar yetiştirmek. TEGV, 7 ile 16 yaş arası çocuklara hizmet veriyor. Çocuklarımız bize ya birbirinden duyarak ya da Milli Eğitim Bakanlığımızla bizim bir protokolümüz var, öyle geliyor. Ders saatleri dışında Milli Eğitim Müdürümüzden izin alıp,  öğretmenlerimiz ders saatinin dışında hafta da bir gün 2 saatliğine çocuklarını bize getiriyorlar. Bizim bir tane çalışanımız var. Bunun dışında bizim 120 gönüllümüz var. Biz işlerimizi gönüllülerle birlikte yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Veliler içinde ‘Geleneksel Osmanlı El Nakışı Kursu’ açtıklarını belirten Filiz Erdoğan, bu senede veliler için yapılacak eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

2013 yılında, 2132 öğrenciyi gezilere gönderdiklerini aktaran Erdoğan, bu geziler ile ilgili kısa kısa bilgiler verdikten sonra bundan sonrası için yapılacak çalışmaların yerel basında yer alabilmesi için ‘neler yapılabilir’ sorusuna basın mensuplarıyla birlikte cevap arandı.

YORUMLAR...