Reklam
Reklam
Kurbanlık hayvanlar Beykoz Kurbankent’e geldi

Kurbanlık hayvanlar Beykoz Kurbankent’e geldi

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla Anadolu’nun çeşitli illerinden yola çıkan kurbanlıklar, Beykoz Kurbankent’e yerleşmeye başladı.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla Anadolu’nun çeşitli illerinden yola çıkan kurbanlıklar, gece saat 00.00’dan itibaren Çamlıca gişelerinden İstanbul’a girmeye başladı. 

Kamyon ve TIR’larla Çamlıca gişelerinden giriş yapan kurbanlıklar, hayvan sevk noktasına götürüldü. Burada Hayvan sahiplerinin belgelerini kontrol eden trafik zabıta ekipleri, hayvan belgeleri bulunan ve evrakları tam olan araçların İstanbul’a girişine izin verdi.

Kurbanlıkları taşıyan kamyon ve tırlar, Çamlıca gişelerini geçtikten sonra hayvan sevk satış noktalarına yönlendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile polis, kamyonlarda inceleme yaptı. İnceleme ve kontrollerde sahiplerinde gerekli belgeler bulunan hayvanların kente girişine izin verildi. Kurbanlıklar, Beykoz Belediyesi’nin Çavuşbaşı’nda kurduğu Kurbankent’e yerleştirilmeye başlandı. Burada hayvanlar titizlikle kamyon ve TIR’lardan indirilerek kantarlarda tartılıp çadırlarına yerleştirildi.

Kurbanlık sahibi Salih Özbereket, Ağrı’dan toplamda 115 hayvan getirdiklerini belirterek, “12 metre boyunda olan çadırlar 7 bin lira Çavuşbaşı’nda, İstanbul bölgesinde ki en uygun ve en düzenli olan çadırlar bunlar. Kaçak göçek iş yapmayanlara buradan sürekli çadırlar veriliyor. Bizimde devamlı çadırlarımız var burada yani malımızı burada satıyoruz. Hayvanların sağlık kontrollerini veterinerler sık sık yapıyor. Günaşırı gelirler tek tek gelip kontrol ederler. Burada bir sıkıntı yaşadığımızda veterinerleri alıp getiriyoruz iğnesini vuruyor haplanması gerekiyorsa haplıyor. Hayvanların sağlığına aşırı derecede önem veriliyor." dedi.

Bir diğer satıcı Şükrü Engel ise “Allah nasip ederse canlı ağırlığı 1 ton, 950 900 kg, parası da 12 13 bin civarında bekliyoruz. Geçen seneye göre biraz daha ümitliyiz, geçen seneden daha iyi olmasını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.  

 

YORUMLAR...