Reklam
Reklam
Beykoz İmam Hatip Lisesi mescidine kavuştu

Beykoz İmam Hatip Lisesi mescidine kavuştu

Beykoz İmam Hatip Lisesi içinde yapılan 600 kişilik mescid dualar eşliğinde açıldı. 

Beykoz İmam Hatip Lisesi içinde yapılan 600 kişilik mescid Cuma namazı sonrasında tertip edilen programla dualar eşliğinde açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından okula kazandırılan mescidin açılışına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, belediye başkan yardımcıları, okul müdürü Osman Altan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Cuma namazı sonrasında yapılan açılış öncesinde Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Bugüne kadar değerli şahsiyetler yetiştiren imam hatiplerin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yücel Çelikbilek:“Bu okullardan mezun olan öğrenciler bugün ülkenin önemli kademelerinde kıymetli görev ve hizmetler yapıyorlar. Beykoz İmam Hatip Lisesi özelinde ilçedeki tüm okullara destek vermek borcumuzun borcudur. Her zaman eğitim ve ilim camiasının yanında olacağız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da uzun yıllardır ilçedeki imam hatip okulu yükünü çeken Beykoz İmam Hatip Lisesi’nin ihtiyacının karşılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta Beykoz Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrencilerin uygulama yapacağı büyük ve bakımlı bir mescidi uzun zamandır beklediklerini belirten BİHL Müdürü Osman Altan katkılarından dolayı Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Açılışın ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirildi ve davetlilere lokum ve gül suyu ikramı yapıldı. 

YORUMLAR...