Reklam
Kas-Der Beykoz Şubesi’nin 2014 Futbol Turnuvası başladı!

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin 2014 Futbol Turnuvası başladı!

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin geleneksel futbol turnuvası, ilk startını Cumartesi günü Paşabahçe Stadyumu’nda verdi.

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin geleneksel futbol turnuvası, ilk startını Cumartesi günü Paşabahçe Stadyumu’nda verdi.

Beykoz’da yaşayan Kastamonuluların birlik ve beraberliğini güçlendirmek hem de ilçe halkı ile bütünleşmek adına geleneksel hale getirilen futbol turnuvası, 1 buçuk ay sürecek.

Beykoz’da yer alan 8 köy takımının yarışacağı futbol turnuvasının açılışına; Dernek Başkanı Süleyman Çalık ve dernek üyelerinin yanı sıra BİSK Başkanı Abdullah Yümsel’de katıldı.

Üzerinde ‘Kas-Der’ logolu pastanın kesilmesi ile futbol turnuvasının açılışını kutlayan dernek yönetimi ve takım oyuncuları daha sonra objektiflere poz verdi.

Maç öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Dernek Başkanı Süleyman Çalık: “Bu etkinlik, dernekler arası dostluk turnuvasıdır. Gençlerimizin spora eğilim göstermesi, şiddetten uzaklaşması ve en önemlisi kötü alışkanlıklardan uzak durması adına bu turnuvayı düzenliyoruz. Diğer en büyük sebebimizse, Beykoz’da yer alan halkın birbiri ile kaynaşması” şeklinde konuştu.

Turnuva, 27 Eylül Cumartesi günü Örnekköy ve Koşmapınar takımları arasında yapılan ilk maç ile başladı. Her iki takımında yağmura rağmen büyük bir mücadele gösterdi. Koşmapınar takımı, rakibi Örnekköy’ü 4-2 mağlup etti.

Aynı gün ikinci takım olarak sahaya çıkan Zerzavatçı ve Köseali’de sahada ter döktü. Maç sonucu ise, ‘Köseali takımının, Zerzavatçı’yı 2-0’ yenmesi ile tamamlandı.

28 Eylül Pazar günü sonuçlanan maç sonuçları ise; ‘Alibahadır 4 -  Mutlu 2, Görentaş 0 – İncirköy 5’ şeklinde sonuçlandı.

Kas-Der 4 Ekim Cumartesi günü maçları:

İlk Maç: Mutlu – İncirköy

İkinci Maç: Alibahadır – Görentaş

Kas-Der 5 Ekim Pazar günü maçları:

İlk Maç: Zerzavatçı – Koşmapınar

İkinci Maç: Köseali -Örnekköy

Kas-Der 11 Ekim Cumartesi günü maçları:

İlk Maç: Alibahadır – İncirköy

İkinci Maç: Mutlu – Görentaş

Kas-Der 12 Ekim Pazar günü maçları:

İlk Maç: Köseali - Koşmapınar

İkinci Maç: Zerzavatçı - Örnekköy

YORUMLAR...